Bitcoin Ödeme Firması BitPay, Artık Apple Pay’i de Destekliyor

BitPay, Apple’ın yerel Cüzdan uygulamasına tanımlandı.

Haberin Özeti

  • Dijital ödeme şirketi BitPay artık Apple Pay’i de destekliyor.
  • Kripto parayı fiat para birimine dönüştürerek harcamanıza olanak tanıyan ön ödemeli Mastercard artık iPhone’unuzun Cüzdan uygulamasına eklenebilir.
  • Google ve Samsung aracılığıyla eşdeğer bir hizmet ise bu yılın ilerleyen günlerinde yayınlanacak.

Bitcoin ödeme şirketi BitPay, Apple Pay’i desteklediğini duyurdu.

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Evrensel Ödeme Sistemi Haline Gelebilir

BitPay, geçtiğimiz yıl, kriptoyu fiat para birimlerine dönüştüren bir tür ön ödemeli kripto banka kartı için Mastercard ile ortaklık kurmuştu. Müşteriler artık bu kartı iPhone’larının Cüzdan uygulamalarına ekleyebilir.

BitPay’in halihazırda aynı işlemi gerçekleştiren kendi cüzdan uygulaması var. Ancak şirket Apple Pay ortaklığının sisteme daha fazla esneklik katacağını umuyor.

BitPay CEO’su Stephen Pair yaptığı açıklamada, Google ve Samsung telefonlarında eşdeğer hizmetler için desteğin bu yılın sonlarında geleceğini söyledi.

Söz konusu hizmet, Bitcoin ve diğer kripto paraları daha evrensel ödeme yöntemlerine dönüştürme çabasının bir parçasıdır. Bu yöntem, kripto parayı gerçek mağazalarda harcama olanağını artırıyor.

Google ve Samsung Gibi Farklı Sistemler İçin Bu Yıl Sonunda Destek Sağlanacak

BitPay, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Poynt adlı bir şirket sayesinde bazı kripto hizmetlerinin 100.000’den fazla fiziksel mağaza ve ödeme sistemlerine eklendiğini duyurdu.

Mastercard’ın BitPay ortaklığı da benzer bir düşünceye işaret ediyor. Bu haftanın başlarında şirket yetkilileri yaptıkları açıklamalarda, direkt olarak kripto para ile ödeme alma olanağının sağlanacağını belirtmişti. Bu yöntemle birlikte, tüccarlarının fiat para ile ticari işlem gerçekleştirmesi zorunluluğu ortadan kalkmış olacak.

Söz konusu geliştirme, fiat para birimlerinden tamamen kurtulmak isteyen kripto para destekçilerini memnun edebilir.

  SoftBank CEO'su Bitcoin Satışında Büyük Kayıp Yaşadığını İtiraf Etti

Şimdi, Google ve Samsung gibi farklı sistemleri kullanan kripto para tutkunları benzer bir yeniliği kendileri için de talep ediyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın