Bitcoin Olumlu Bir Haftasonu Geçirdi

Bitcoin fiyatı, hafta sonu ayağa kalkmayı başardı.

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, hafta ortasındaki düşüşün ardından hafta sonu toparlanmayı başardı.
  • Analistler, yatırımcıların Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesinin ötesine itmek için istekli olmadıklarını öne sürüyor.
  • Wall Street hafta sonu kapalıydı; ancak Apple ve Zoom’un kazanç raporlarının piyasaları yükseltmesi bekleniyor.

Hafta ortasında Bitcoin fiyatı 16.000 Dolara düşerken, haftasonu boyunca işler daha parlak göründü. BTC, 18.000 Dolar seviyelerine geri döndü ve şu anda da 18.400 Dolar civarında istikrar bulmuş gibi duruyor.

Bitcoin’in geri dönüşü, diğer kripto paraların da sıkıntıdan çıkmasına yardımcı oldu. Ethereum 570 Dolarlık seviyesine geri dönerken, Chainlink ve Polkadot son 24 saatte %5 artış yaşadı. Peki, Bitcoin’in fiyatı neden aniden ayağa kalktı?

Bitcoin Neden Tekrar Yükselişe Geçti?

Temel neden, Bitcoin’in önündeki psikolojik engeller gibi duruyor. 20.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi aşılması hayli zor bir rekor olarak görünüyor. Ama yine de bu seviyenin altındaki hareket alanıyla kazanılabilecek çok şey bulunuyor. Bitcoin’in buna ikna olması gerekiyor.

Blockchain analiz şirketi Quantum Economics’te analist olarak görev yapan Jason Deane, “Tüm zamanların en yüksek seviyesi büyük bir psikolojik engel ve bunun aşılması için gerçek bir ivme gerekiyor.” dedi.

Bazı diğer analistler ise OKEx’in yeniden açılmasının, piyasa izleyicileri için kötü bir zamanlama olduğunu öne sürüyor. Borsa yeniden açıldığında, cüzdan sahipleri kripto paralarını çekmek için hızlıca harekete geçti. Bu da yatırımcıları bir hayli korkuttu.

Son olarak, vadeli işlem sözleşmelerinin sona ermesi bazı çevrelerde endişeye yol açtı. Yine de Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ediyor. Bu sefer 20 bin Doları aşacak mı, göreceğiz.

  Reuters, Bitcoin Sahiplerinin Okumayı Özlediği Manşeti Yayınladı

Geçen haftaki fiyat hareketlerinde dikkat çeken şeylerden biri ise en az 1 tam Bitcoin sahibi olanların sayısının düşmesiydi. Wholecoinciler, endişe içinde ellerinde kripto varlıklarını satışa çıkardı.

Wall Street Yeniden Açılıyor

ABD’de borsalar Şükran Günü nedeniyle kapatılırken vadeli işlem piyasaları işlem görmeye devam etti. Dow ve S&P 500 vadeli işlemleri Pazar gecesi az da olsa bir düşüş yaşadı; Avrupa’daki erken işlemlerde de düşüş devam etti.

Piyasalar şimdi yeniden açılıyor ve Amerika’nın ekonomik beklentileri hakkında bir dizi yeni veri yayınlanmasına paralel olarak bir artış yaşanması bekleniyor.

Aynı zamanda, COVID-19 pek çok şirketin bakiyesini ve nakit rezervini harap ederken, piyasaları güçlendirmeye yardımcı olan iki şirket, Apple ve Zoom, için de kazanç haftası yorumları yapılıyor.

İlginç bir hafta olacak.

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın