1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Önde Gelen Hisseleri Geride Bıraktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin tekrar hareket halinde. 13.000 doların hemen üzerinde fiyatlandırılan kripto para, yıl boyunca %80 arttı. Bitcoin, ünlü FAANG üyelerinin çoğu da dahil olmak üzere S&P 500’ün önde gelen hisse senedi yatırımcılarının yılbaşından bu yana olan getirilerini geride bırakıyor. Hatta, son zamanlarda güçlü bir görünüm veren Amazon’u da geride bıraktı.

Binance indirim kodu

Önde gelen piyasa endekslerine genel olarak bakıldığında, bitcoin’in bu yılki performansı daha da etkileyici. %32 artışla Nasdaq 100’ü neredeyse üçe katlıyor. Ek olarak, DJIA negatif bölgede kalırken, S&P 500’den %1600 daha iyi performans gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Peki, bu son dalgalanmanın arkasında ne var? PayPal, milyonlarca ABD müşterisine doğrudan uygulamasından Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash satın almalarına izin vereceğini duyurdu. Ek olarak şirket, kripto desteğini sosyal ödeme uygulaması Venmo’ya genişleteceğini ve teklifi 2021’de uluslararası olarak sunacağını söyledi.

Ama hepsi bu kadar değil. Bu haber, Square, MicroStrategy ve Stone Ridge Asset Management haberleri gibi bitcoin için birkaç yükseliş haberinin son noktasıdır.

Bu sefer farklı olabilir

Bitcoin fiyatının bu kadar yüksek olduğu son kez, fiyatının 20.000 dolara yaklaştığını gören 2017-2018 kripto balonunun tırmanışı sırasında oldu. Bitcoin’in bu yüksek noktayı yakın zamanda tekrar ziyaret edeceğine dair bir garanti olmasa da, endüstri içerisindeki kişilerin beklentilerini destekleyen bazı durumlar söz konusu:

  • 2020’de kademeli yükseliş
  • İtibari para birimlerinin değerini düşüren merkez bankalarından yüksek enflasyon harcamaları gibi makroekonomik eğilimler
  • Ağın güvenliğini sağlamak için kullanılan etkin hesapların kayıt numaraları ve bilgisayar gücü gibi genel ağ sağlığı

Forbes, Rulman Almaya Yardımcı Olacak

Bitcoin’de çok fazla heyecan var. Ama aynı zamanda sindirilecek çok şey var. Kripto varlıklarının ve blockchain teknolojisinin finansal geleceklerini güvence altına almalarına nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek isteyenler için Forbes yeni bir çözüm yayınladı: Forbes CryptoAsset ve Blockchain Advisor premium bülteni.

İlgili Haber:  Yeni Bitcoin Satın Alımlarının Pandemiden Kaynaklandığı Ortaya Çıktı

Aylık olarak yayınlanan araştırmalar, değer bulmayayardımcı olmak için nicel ve nitel analitik modeller ve yöntemler kullanarak kripto ve kurumsal blockchain dünyasını derinlemesine açıklıyor. Uygulama, en iyi güvenlik uygulamaları, ne zaman satın alınması gerektiği ve kripto paranın nasıl saklanacağı gibi temel sorular hakkında da düzenli olarak tavsiyelerde bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar