1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin.org Bir DDoS Saldırısına Maruz Kaldı: Saldırganlar Bitcoin Olarak Fidye Talep Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin.org site yöneticisi, saldırganların 0.5 Bitcoin fidyesi talep ettiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin.org, bugün bir DDoS saldırısına maruz kaldı.
  • Saldırı sırasında yüksek site trafiği oluştu.
  • Saldırganların ayrıca 0.5 Bitcoin fidyesi talep ettiği bildirildi.

Orijinal Bitcoin web sitesi Bitcoin.org, bugün bir DDoS saldırısına maruz kaldı. Site operatörü, saldırganların fidye talep ettiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Saldırganlar 0.5 Bitcoin Talep Etti

Web sitesinin Cøbra rumuzunu kullanan operatörüne göre, DDoS saldırısının ardından hackerlar 0.5 Bitcoin (bugünün fiyatıyla 17.055 Dolar) talep etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DDoS saldırısı, bir web sitesinde gereksiz yüksek bir trafik oluşturma ve ardından onu çökertmeye yönelik bir hacker saldırısı yöntemidir. Bu tür saldırılar kripto dünyasında yaygındır. Bitcoin cüzdan üreticisi Trezor ve kripto borsası Poloniex gibi önde gelen bazı şirketler, geçen yıl kapsamlı DDoS saldırılarına maruz kaldı.

Bitcoin.org Nedir?

Açıklamalarda bulunan site yöneticisi Cobra, “Bu çok güçlü bir saldırı, başa çıkması zor ve ne kadar dayanacağımızı bilmiyorum.” dedi. Ancak şu dakikalarda sitenin tekrar online duruma geldiği belirtildi.

Bitcoin.org, ilk olarak Ağustos 2008’de başlatılan bir kripto eğitim kaynağıdır. Web sitesi, varlığın nereden satın alınacağı ve kullanım durumlarını açıklayarak, piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin’e yapılan yatırımları artırmayı ve kripto paranın küresel ölçekte yayılmasını amaçlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar