ABD’deki PayPal müşterilerinin yakında Bitcoin satın alabileceği haberi, zaten yükselmekte olan Bitcoin fiyatına adeta roket yakıtı ekledi.

Binance indirim kodu

Dünya çapında popüler olan online ödeme aracı PayPal, kripto para seçeneği ile ürün satma ve satın alma seçeneğini başlatacak. Müşteriler 2021’den itibaren Bitcoin ve diğer bazı kripto birimlerini kullanarak site üzerinden alışveriş yapabilecekler. Bu haberle ilgili daha detaylı bilgiye şu yazımızdan erişebilirsiniz.

Binance indirim kodu

Gündeme bomba gibi düşen bu haber, Bitcoin fiyatlarını da yukarı yönlü etkiledi. Bitcoin (BTC) fiyatı, Temmuz 2019’dan bu yana ilk kez 12.400 dolar aştı ve bu sabahki rekoru 12.000 dolar eşiğini kırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Son 24 saat içinde neredeyse % 5 yükselen Bitcoin, şu anda 12.445 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in market değeri şu anda 230 milyar doları aşıyor ve pazar hakimiyeti, Ağustos ayının başından bu yana en yüksek pazar hakimiyeti olan %60.8’e denk geliyor.

Bitcoin Eylül ayının başından bu yana yavaş ama istikrarlı bir yükseliş eğilimi yaşadı. Genel olarak, Bitcoin şu anda geçen haftaya kıyasla yaklaşık %9, geçen aya göre ise %13’ten fazla arttı.

Üstelik bugün artmakta olan sadece Bitcoin değil. Bugün piyasa değeri ile ilk 10’da yer alan her kripto para birimi iyi bir performans gösteriyor. Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC), şu anda son 24 saat içinde sırasıyla %5.5 ve %10.5 kazançları ile pazara öncülük ediyor.

Bununla birlikte, daha geriye doğru ölçeklendirmede, birçok büyük altcoin 7 günlük grafikte kırmızı renkte ve bu süre zarfında tüm en iyi 10 altcoin BTC’ye karşı önemli bir değer kaybetti. Özellikle Chainlink (LINK), BTC’e karşı kaybettiği değerle bu 10 altcoin içinde en kötüsü oldu.

İlgili Haber:  Kripto Para Borsası KuCoin Hacklendi, 150 Milyon Dolar Çalındı

Kripto piyasası bir aydan fazla bir süredir yükseliş trendinde olmasına rağmen, online ödeme devi PayPal’ın, kullanıcıların Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimlerini kullanarak satın almasına, tutmasına ve satmasına izin vereceğine dair gelen son haberler, kripto piyasasına roket yakıtı eklemiş gibi görünüyor.

Bu habere göre, PayPal’ın sunacağı kripto ile alım ve satım hizmeti, daha sonraki bir tarihte diğer bölgeler için genişletilmeden önce, sadece ABD’deki müşterilere sunulacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?