25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 2018’den Bu Yana En Düşük Seviyesine Geriledi: İşte Nedeni!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin’in toplam kripto para piyasası içindeki payı (Bitcoin piyasa hakimiyeti) %37.28 ile 2018 yılından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yatırımcılar diğer kripto paralara yöneldikçe Bitcoin piyasa hakimiyeti de düşmeye devam ediyor.
  • Şu anda %37.28 ile 2018’den bu yana en düşük seviyesinde.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin’in toplam kripto para piyasası içindeki payı %37.28 ile 2018 yılından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Piyasa Hakimiyetinde Gerileme Yaşanıyor

BTC, son olarak 2018’de %33’lük bir piyasa hakimiyeti kaydetmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Piyasa hakimiyeti, bir kripto paranın toplam kripto para piyasası içindeki payını ifade eder. Şu anda tüm kripto para piyasasının toplam değeri 2.3 trilyon Dolar. Bitcoin’in şu anki piyasa değeri ise 871 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Yatırımcılar, Altcoinlere Yöneliyor

Bu düşüşün nedeni basit: Yatırımcılar artık daha farklı kripto paralara ve altcoinlere yöneliyor. Kripto para tüccarı ve analisti Alex Krüger son olarak yaptığı açıklamada “Bitcoin için çok az talep olduğunu” söyledi.

Krüger ayrıca perakende yatırımcıların Bitcoin ile ilgilenmediğini; çünkü BTC’nin kripto para piyasasına yeni girenler için “zenginleşmek” adına bir yatırım olarak görülmediğini dile getirdi. Öte yandan MicroStrategy, Tesla veya Square gibi kurumsal yatırımcılar, ABD Doları enflasyonuna karşı bir önlem olarak büyük Bitcoin alımları yapmaya devam ediyor.

Ancak altcoinler, büyük ve hızlı kazanç arayanlar için daha çekici yatırımlar olma eğilimine devam ediyor. Örneğin bazı eleştirmenlerin “Ponzi şeması” olarak nitelendirdiği şaka tokeni Safemoon geçtiğimiz hafta genelinde %68.3 oranında değer kazandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend