11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 2018’den Bu Yana En Düşük Seviyesine Geriledi: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in toplam kripto para piyasası içindeki payı (Bitcoin piyasa hakimiyeti) %37.28 ile 2018 yılından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yatırımcılar diğer kripto paralara yöneldikçe Bitcoin piyasa hakimiyeti de düşmeye devam ediyor.
  • Şu anda %37.28 ile 2018’den bu yana en düşük seviyesinde.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin’in toplam kripto para piyasası içindeki payı %37.28 ile 2018 yılından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Piyasa Hakimiyetinde Gerileme Yaşanıyor

BTC, son olarak 2018’de %33’lük bir piyasa hakimiyeti kaydetmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa hakimiyeti, bir kripto paranın toplam kripto para piyasası içindeki payını ifade eder. Şu anda tüm kripto para piyasasının toplam değeri 2.3 trilyon Dolar. Bitcoin’in şu anki piyasa değeri ise 871 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Yatırımcılar, Altcoinlere Yöneliyor

Bu düşüşün nedeni basit: Yatırımcılar artık daha farklı kripto paralara ve altcoinlere yöneliyor. Kripto para tüccarı ve analisti Alex Krüger son olarak yaptığı açıklamada “Bitcoin için çok az talep olduğunu” söyledi.

Krüger ayrıca perakende yatırımcıların Bitcoin ile ilgilenmediğini; çünkü BTC’nin kripto para piyasasına yeni girenler için “zenginleşmek” adına bir yatırım olarak görülmediğini dile getirdi. Öte yandan MicroStrategy, Tesla veya Square gibi kurumsal yatırımcılar, ABD Doları enflasyonuna karşı bir önlem olarak büyük Bitcoin alımları yapmaya devam ediyor.

Ancak altcoinler, büyük ve hızlı kazanç arayanlar için daha çekici yatırımlar olma eğilimine devam ediyor. Örneğin bazı eleştirmenlerin “Ponzi şeması” olarak nitelendirdiği şaka tokeni Safemoon geçtiğimiz hafta genelinde %68.3 oranında değer kazandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar