10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Piyasasına Dair İlginç Bir Analiz: BTC Arzının Yalnızca %12.9’u Borsalarda!

Önemli Gelişmeler

Glassnode’un Bitcoin piyasasına dair son analizine göre, BTC arzının büyük çoğunluğuna Ağustos ayından bu yana hiç dokunulmadı. Bu durum, yatırımcıların BTC fiyatının artmaya devam edeceğini düşündükleri anlamına geliyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ettikçe, yatırımcıların fonlarını kripto para borsalarından çekme oranı da artıyor.
  • Glassnode’un son raporuna göre, şu anda dolaşımdaki Bitcoin arzının yalnızca %12.9’u (yaklaşık 163 milyar Dolar) borsalarda duruyor.

Glassnode’un son analizine göre, Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ettikçe, yatırımcıların fonlarını kripto para borsalarından çekme oranı da artıyor.

blank

Bitcoin Piyasası Ne Durumda?

Rapora göre, şu anda dolaşımdaki Bitcoin arzının yalnızca %12.9’u (yaklaşık 163 milyar Dolar) borsalarda duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Genel olarak konuşursak, Bitcoin yatırımcıları fiyatın düşme ihtimali olduğunda ve bu nedenle de satış yapmaya hazırlıklı olmak için BTC’lerini borsalarda tutarlar. Ancak Glassnode’a göre özellikle Ağustos ayından bu yana durum bunun tam tersi.

Glassnode’un analizi, borsalardan günlük net çekimlerin ortalama 5.000 BTC’ye ulaştığını ortaya koyuyor. Başka bir deyişle, Bitcoin piyasasında rekor fiyatların kaydedilmesi insanları BTC satışı yapmak için yeterince teşvik etmedi. Yatırımcıların büyük çoğunluğu Bitcoin’lerini ellerinde tutmaktan son derece memnun. Bu durum da piyasadaki genel beklentinin, BTC fiyatının daha da artması yönünde olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin Cüzdan Sayısı Artıyor

Bu arada, yeni kripto cüzdan adreslerinin Bitcoin gönderme veya alma oranı da Ağustos ayından bu yana önemli ölçüde arttı. Glassnode’un verileri kaydettiği son gün olan 9 Kasım Pazartesi günü 516.914 yeni adres işlem hareketliliği gösterdi. Bu, Ağustos ayının başındaki Bitcoin cüzdan hareketliliğine nazaran %72’lik bir artış anlamına geliyor.

Bugün ise toplam Bitcoin adreslerinin sayısı ilk kez 900.000’i aştı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Neden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşamadı?

Ancak bu durum, mutlaka çok sayıda yeni kullanıcının veya firmanın Bitcoin piyasasına dahil olduğu anlamına gelmez. Glassnode raporuna göre, insanların ek cüzdanlar oluşturmaları da böyle bir durum ortaya çıkarabilir. Ek cüzdanlar kullanarak insanlar Bitcoin’lerini faiz getiren hesaplara aktarmak isteyebilirler.

Ne olursa olsun, yatırımcılar Bitcoin fiyatının önümüzdeki süreçte daha da tırmanmasını bekliyor; bu bir gerçek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend