27 Mayıs 2022, Cuma
18.7 C
İstanbul

Bitcoin Piyasasına Dair İlginç Bir Analiz: BTC Arzının Yalnızca %12.9’u Borsalarda!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Glassnode’un Bitcoin piyasasına dair son analizine göre, BTC arzının büyük çoğunluğuna Ağustos ayından bu yana hiç dokunulmadı. Bu durum, yatırımcıların BTC fiyatının artmaya devam edeceğini düşündükleri anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ettikçe, yatırımcıların fonlarını kripto para borsalarından çekme oranı da artıyor.
  • Glassnode’un son raporuna göre, şu anda dolaşımdaki Bitcoin arzının yalnızca %12.9’u (yaklaşık 163 milyar Dolar) borsalarda duruyor.

Glassnode’un son analizine göre, Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ettikçe, yatırımcıların fonlarını kripto para borsalarından çekme oranı da artıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Piyasası Ne Durumda?

Rapora göre, şu anda dolaşımdaki Bitcoin arzının yalnızca %12.9’u (yaklaşık 163 milyar Dolar) borsalarda duruyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Genel olarak konuşursak, Bitcoin yatırımcıları fiyatın düşme ihtimali olduğunda ve bu nedenle de satış yapmaya hazırlıklı olmak için BTC’lerini borsalarda tutarlar. Ancak Glassnode’a göre özellikle Ağustos ayından bu yana durum bunun tam tersi.

Glassnode’un analizi, borsalardan günlük net çekimlerin ortalama 5.000 BTC’ye ulaştığını ortaya koyuyor. Başka bir deyişle, Bitcoin piyasasında rekor fiyatların kaydedilmesi insanları BTC satışı yapmak için yeterince teşvik etmedi. Yatırımcıların büyük çoğunluğu Bitcoin’lerini ellerinde tutmaktan son derece memnun. Bu durum da piyasadaki genel beklentinin, BTC fiyatının daha da artması yönünde olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin Cüzdan Sayısı Artıyor

Bu arada, yeni kripto cüzdan adreslerinin Bitcoin gönderme veya alma oranı da Ağustos ayından bu yana önemli ölçüde arttı. Glassnode’un verileri kaydettiği son gün olan 9 Kasım Pazartesi günü 516.914 yeni adres işlem hareketliliği gösterdi. Bu, Ağustos ayının başındaki Bitcoin cüzdan hareketliliğine nazaran %72’lik bir artış anlamına geliyor.

Bugün ise toplam Bitcoin adreslerinin sayısı ilk kez 900.000’i aştı.

İlgili Haber:  Bitcoin 18 Bin Doların Altına Düştü; Balina Kümesi Destek Bölgelerini İzleme Zamanı

Ancak bu durum, mutlaka çok sayıda yeni kullanıcının veya firmanın Bitcoin piyasasına dahil olduğu anlamına gelmez. Glassnode raporuna göre, insanların ek cüzdanlar oluşturmaları da böyle bir durum ortaya çıkarabilir. Ek cüzdanlar kullanarak insanlar Bitcoin’lerini faiz getiren hesaplara aktarmak isteyebilirler.

Ne olursa olsun, yatırımcılar Bitcoin fiyatının önümüzdeki süreçte daha da tırmanmasını bekliyor; bu bir gerçek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar