18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bitcoin Rallisi Sona mı Eriyor? Ayı Seslerinin Şiddeti Ne?

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 2 hafta önce

blank

Geçtiğimiz gün yaşanan satış dalgasının ardından Bitcoin fiyatı, Kasım ayının başlangıcından bu yana ilk kez 60.000 doların altına indi.

blank

Bitcoin Fiyatı Kasım Ayının Başından Bu Yana İlk Kez 60.000 Doların Altına İndi

Kripto para piyasasındaki düşüş devam ediyor. Kripto para piyasasındaki tüm varlıkların toplam piyasa değeri düne göre yine %3.3 gerileme yaşadı ve 2.7 milyar dolara çekilmek zorunda kaldı. Mevcut negatif trendden Bitcoin de yoğun bir şekilde etkilendi. Dünyanın en büyük kripto parası geçtiğimiz günlerde büyük bir satış dalgası geçirmesinin ardından yine bir gerileme yaşandı ve BTC fiyatı Kasım ayının başından bu yana ilk kez 60.000 dolarına altına indi. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı, günlük olarak %2.2 değer kaybı yaşamış şekilde görünüyor ve Coingecko verilerine göre 59.578 dolardan işlem görüyor. Bu fiyat seviyesi, kripto paranın geçtiğimiz hafta kırdığı rekor olan tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak %13.7 daha düşük bir bölgeye tekabül ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Son yaşanan ani satış dalgasının arkasındaki sebepler henüz tam olarak netlik kazanamasa da yaşanan kaybın kripto paranın sahip olduğu herhangi bir temel eksiklik nedeniyle ortaya çıkmadığı düşünülüyor. ABD medyasında yer alan haberlere göre, geçtiğimiz gün kripto para borsalarında yaklaşık olarak 875 milyon dolar likidite oldu. ‘Korku ve Açgözlülük Endeksi’ incelendiğinde, yatırımcılar tarafında bir belirsizliğin hâkim olduğu gözleniyor. Uzun bir süre sonra ilk kez söz konusu endeksin gösterdiği değer ‘nötr’ bölgeye geri döndü.

Altcoin Piyasası da Kırmızı Bataklığa Saplandı

Bitcoin’in dışında ayrıca altcoin piyasası da, birkaç istisna dışında, kırmızı bölgeden işlem görüyor. Dünyanın en değerli 10 kripto parası arasında en güçlü darbeyi Binance Coin (BNB) aldı. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’a ait bir altcoin olan BNB bir günde yaklaşık olarak %7 değer kaybı yaşadı ve bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda 567.72 dolardan işlem görüyor. En büyük 10 kripto paranın geri kalanında ise kayıp oranları %3 ile %5.5 arasında değişti.

İlgili Haber:  Cardano, Coinbase Listelemesinin Etkisiyle Yükselirken; Bitcoin Kayıplarını Telafi Etmeye Çalışıyor

Dünyanın en büyük 100 kripto parası arasında ise bu yazının yazıldığı anlarda, The Sandbox (SAND) isimli kripto para, genel negatif trende bir istisna oluşturuyor gibi görünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı yaklaşık olarak %30 yükseliş yaşadı ve bununla birlikte 3.34 dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak Alman kripto para projelerinden biri olan IOTA da %10’luk yükseliş ile aradan sivrilmeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend