11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Bitcoin Saatler İçinde 40.000 Doları Gördü! Ani Artışın Nedeni Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

ABD işsizlik rakamlarının açıklanmasıyla Bitcoin adeta fırladı. Ocak ayında tahminlerin çok üzerinde ABD’de 467.000 yeni işin eklendiğini gösteren istihdam raporları Bitcoin fiyatına olumlu etki yaptı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde %8 artarak sadece 24 saat önce 36.000 dolardan Bitcoin 40.000 doların biraz üzerine çıktı. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin fiyatı 40.291 dolardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu arada, Ethereum, BNB, Solana, Cardano ve XRP dahil olmak üzere diğer büyük kripto para birimleri de sıçradı ve kripto pazarına toplam 100 milyar doların üzerinde para eklendi.

Ocak ayı istihdam rakamları ayrıca ortalama saatlik kazançların geçen ay %0.7 ve bir yıl öncesine göre %5.7 arttığını gösterdi; bu, son 10 yılın en büyük artışı ve kalıcı enflasyon korkularını da arttırdı. Tüketici fiyat endeksi 2021’de %7 artarak Haziran 1982’den bu yana en yüksek rakamlara çıktı.

Artan ücretler, ABD Merkez Bankası’nın bu yıl enflasyona karşı daha agresif bir duruş sergilemesi anlamına gelebilir ve piyasa Mart ayında olası bir faiz artırımını şu an fiyatlıyor olabilir.

eToro ticaret platformu analisti Callie Cox, “Ocak ayı istihdam verileri şok edici derecede güçlüydü” dedi ve raporu “büyük bir anlaşma” olarak nitelendirdi. “Bu rapor Fed’in faiz oranlarını artırma kararını güçlendiriyor.”

Saxo Markets küresel satış tüccarı Mike Owens, “Bütün bu veriler, Fed şahinlerinin daha da bastırması için daha fazla koz demek ve merkez bankasının 2022’de agresif bir dizi faiz artırımına başlamasını daha olası kılıyor” dedi. “Ama asıl soru, Mart’ta 50 baz puanlık bir artış görecek miyiz?”

Bu arada, Amazon hisseleri artış gösterirken Meta hisseleri tam anlamıyla çakıldı. Facebook ilk kez kullanıcı sayısında düşüş yaşadı.

İlgili Haber:  Bitcoin Aniden İvme Kazanarak 60.000 Dolara Doğru Harekete Geçti

Ünlü yatırımcı Tudor Jones, Bitcoin’i “enflasyonu yenmenin en hızlı yolu” olarak nitelendirmişti, ancak Bitcoin fiyatı, Fed’in hararetli ekonomiyi soğutmak için faiz oranlarını yükseltmek zorunda kalacağını kabul etmesinin ardından borsalarla birlikte geçen yılın sonlarında keskin bir şekilde düşmüştü.

Bugünkü Bitcoin fiyat rallisinin öncesinde, Ethereum ve başlıca rakipleri Solana, BNB ve Cardano bu haftanın başlarında büyük bir satış görmüş ve ardından tırmanışa geçmişti.

Geçtiğimiz gün yaşanan 325 milyon dolarlık DeFi hackinin yatırımcıları korkutmasının ardından Ethereum ve Solana fiyatı dün keskin bir şekilde düşmüştü, ancak projenin destekçisi kullanıcı fonlarını geri iade ettikten sonra fiyatlar toparlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar