Bitcoin Sahipleri, Yakında Celo ile Mobil Tabanlı DeFi’ye Girebilecek

0
139

Finansal uygulamalar için tasarlanan Celo blok zinciri platformunun artık ERC-20, tBTC tokeni aracılığıyla, Bitcoin ile bir köprüsü var.

Binance indirim kodu

Celo, kitlelere finansal araçlar getirmeyi hedefleyen, açık bir blok zinciri platformudur. Bitcoin sahipleri, artık Celo platformuna erişmek için Bitcoin’e bağlı bir token olan tBTC’yi kullanabilirler.

Binance indirim kodu

tBTC, Bitcoin sahiplerinin, Ethereum blok zincirinde merkezi olmayan finansmana katılmalarını sağlayan, Bitcoin’e sabitlenmiş bir ERC-20 tokenidir. Şimdi Celo, Bitcoin sahiplerinin bu platformu kullanmasını istiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Celo Vakfı ve tBTC bugün Bitcoin ve Celo platformu arasında bir köprü oluşturduğunu açıkladı.

Celo blok zincirini oluşturan grup olan cLabs’ın CTO’su Marek Olszewski, “BTC sahipleri ile Celo topluluğu arasında bir köprü kurmanın en güvenli yolu olarak tBTC’yi seçtik. Finansal araçları erişilebilir hale getirmek için, tBTC’nin arkasındaki ekiplerin ortak değerlerini paylaşıyoruz” dedi.

Celo, cep telefonunda DeFi araçları oluşturan bir blok zinciri platformudur. Temalı kripto para ile %1,000 faiz kazanmanıza yardımcı olacak türden değil, fakat küresel finansal katılımı kolaylaştırmayı amaçlayan türden bir platformdur. Hafif istemcisi sayesinde, herhangi bir akıllı telefonda ve düşük internet bağlantısı olan alanlarda bile kullanılabilir.

Celo, Facebook’un Libra projesine rakip oluşturacak kadar ileri gitti. Herkesin kredi ve sermayeye erişiminin olduğu, finansal olarak kapsayıcı bir dünya için, Cello’nun üyeleri kendilerini blockchain teknolojisine ve en Celo stablecoin’ini kullanmaya adamıştır.

Celo köprü olacak

Bununla birlikte, Bitcoin, kripto para piyasa değerinin büyük bir bölümünü oluşturduğundan, Celo bunu uzun vadeli planlarının anahtarı olarak görüyor. Bir basın açıklamasında, “Bitcoin’i DeFi uygulamalarında ve programlı Celo stablecoin rezervinde teminat olarak kullanmayı mümkün kılmak, kripto ekonomisinin uzun vadeli büyümesi için çok önemli olacak” dedi.

İlgili Haber:  Kripto Girişimi Numerai Kullanıcılara Hedge Fonlarını Yenmeleri için 50 Milyon Dolar Veriyor

Keep tarafından inşa edilen tBTC, BitGo tarafından verilen, ancak merkeziyetsiz bir şekilde tasarlanan wBTC‘ye (wrapped Bitcoin) benziyor. Bir tBTC temsilcisi Decrypt’e şu açıklamaları yaptı: “Celo’daki tBTC, Celo ekosistemindeki tüm kullanıcıların, Celo cüzdanlarında ve dApp’lerde Bitcoin kullanmasına izin verecek.”

Basın açıklamasında ayrıca, “Celo tTBC köprüsü aracılığıyla, Bitcoin, dünya çapında 6 milyar akıllı telefon kullanıcısı tarafından kolaylıkla erişilebilir hale gelecek” ifadelerine yer verildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?