10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Saniyeler İçinde 3.000 Dolar Düşüş Yaşadı! Dalgalanmanın Nedeni Ne?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatında yaşanan dalgalı seyir devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto parası akşam saatlerinde saniyeler içerisinde 3.000 değer kaybetti.

blank

Bitcoin Saniyeler İçerisinde Sert Bir Düşüş Yaşadı!

Şiddetli hissedilen değer kaybı, Bitcoin fiyatının Çarşamba günü hiçbir görünür neden olmaksızın yaptığı anlık düşüşe benzer bir şekilde davrandı. Perşembe günü %6’lık bir fiyat aralığında gidip gelen Bitcoin, 57.820 dolara kadar olan söz konusu düşüşün ardından tekrardan yaklaşık olarak %1.7 değer kazanarak bu yazının yazıldığı anlarda 59.897 dolardan işlem görüyor.

blank

Bitcoin fiyatı ilk günlerinden bu yana fiyat dalgalanmalarıyla tanınıyor ve yatırımcılar da bu ani fiyat hareketlerinin arkasındaki nedenleri araştırıyor. Birçok yatırımcı bu dalgalanmaların nedeninin, BTC piyasasındaki düşük likidite seviyesine bağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BTC fiyatı 20 Ekim tarihinde 66.976 dolara tırmanarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmış ve yılın başından bu yana da değerini iki katına çıkarmıştı. Buna ek olarak, son BTC zirvesinden bu yana çok sayıda yeni coin piyasaya sürülmüş olduğundan, bir önceki rekora henüz ulaşılmadan BTC piyasa değeri olarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu çoktan kırmıştı.

Bir önceki rekor ise Nisan ayında BTC fiyatının yaklaşık olarak 65.000 doları aşmasının ardından gelmişti. Nisan ayının rekorlar ile geçmesinin yanında Mayıs ise büyük bir kripto para çöküşü gözlenmişti ve BTC fiyatı girdiği ayı piyasasında 29.000 dolara kadar düşmüştü.

Yaz döneminde genel olarak 29.000 dolar ile 42.000 dolar arasında kısıtlı hareket sergileyen BTC, son dönemde 42.000 dolardaki direncini kırarak yeniden bir boğa rallisi içerisinde girmişti.

BTC’nin yanında altcoin piyasası da hareketli günlerine geri dönmüş ve Cardano, Solana ve Shiba Inu gibi altcoinler kripto para piyasasında sürekli olarak konuşulmuştu.

İlgili Haber:  Analist: “Bitcoin Fiyatı 70.000 Dolara Ulaşmadan Önce Biraz Düşüş Yaşayacak!”

Özellikle Shiba Inu (SHIB), dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında inanılmaz bir hızla yükselmiş ve bunun ardından şaka coinlerinin lideri olan Dogecoin’in tahtını kısa bir süreliğine de olsa devralmıştı. Köpekli coinlerin savaşının bir süre daha süreceği düşünülüyor. Bununla birlikte SHIB’in, daha yenilikçi bir Blockchain olan Ethereum üzerinde çalışması, bu kripto para için avantaj olarak gösteriliyor. Ancak tabii ki, zaten oldukça riskli olan kripto para piyasasında bu tip ciddi olmayan projelerin daha da fazla risk taşıdığını unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend