18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bitcoin Fiyatında Akıl Almaz Düşüş! BTC Saniyelik Olarak 8.200 Dolara Geriledi!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatı, kripto para borsası Binance.US üzerinde ani bir çöküş yaşayarak 65.500 dolardan 8.200 dolara kadar geriledi. %88’lik bir değer kaybına tekabül eden bu çöküş saniyeler içerisinde gerçekleşti. Bu yazının yazıldığı anlarda borsada kripto paranın değeri kendisini toparladı ve 65.040 dolardan işlem görüyor.

blank

Bitcoin Fiyatı Binance.US Borsasında Kısa Bir Süreliğine 8.500 Dolara Kadar Düştü!

Diğer borsalarda da bu tür bir düşüş izlense de bu denli büyük bir çöküş yaşanmadı. Bu borsalarda BTC fiyatı 64.200 dolar civarına gerilerken Ethereum fiyatı ise aynı anlarda 4.300 dolardan 4.100 dolara çekildi.

blank

bitcoin grafik

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu ilginç durumun, “kalın parmak sendromu” olarak da bilinen bir hatadan (yatırımcılardan birinin yanlışlıkla hatalı bir fiyat değeri girmesi) kaynaklanıp kaynaklanmadığı ise henüz bilinmiyor. Bununla birlikte bu düşüş, bir satıcının elindeki malları blok blok değil de toplu bir piyasa emri girerek satması sonucunda da yaşanmış olabilir. Ancak birçok uzman bu hamlenin piyasası manipüle etmek için kasıtlı bir hamle olarak görüleceğini düşünüyor. Buna ek olarak benzer bir anormal durum Kraken borsasında da izlendi. Kraken’de Bitcoin fiyatı 54.000 dolara kadar geriledi.

Binance.US, 2019 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal zorunluluklara uyum sağlayabilmek için Binance borsasının bir kolu olarak hayata geçmişti. Ağustos ayında, şirketin ABD kolunun CEO’su olan Brian Brooks, yalnızca birkaç aydır işinin başında olmasına rağmen istifa etmesiyle birlikte çok konuşulmuştu.

Büyük çöküşün ardından Bitcoin fiyatı, 65.000 dolara kadar tekrar yükseldi ancak bu yazının yazıldığı anlarda 64.500 dolar bölgesine geriledi. Ethereum fiyatı da çöküşten toparlanmakta zorluk çekiyor ve bu yazının yazıldığı anlarda 4.170 dolardan işlem görüyor.

Bu gelişmenin öncesinde ise ETH fiyatı 4.336 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmış ve BTC’nin yolundan gitmişti.

İlgili Haber:  Ethereum Kurucu Ortağı, Ethereum’daki Radikal Güncellemenin Bitcoin'e Nasıl Meydan Okuyabileceğini Açıkladı

Ağustos ayından bu yana Ethereum ağındaki balina yatırımcılar cüzdanlarına sürekli bir şekilde ETH tokeni ekliyor ve bunu ETH fiyatının kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasına rağmen yapıyorlar. Santiment’e göre, 1 ila 10 milyon dolarlık ETH bulundan cüzdanlar son üç ayda yoğun satın alım gerçekleştirdi. Bu süreçte balinalar ETH’nin toplam arzının %13.9’unu satın aldılar ve ETH fiyatının kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna yaklaşmasına rağmen satın alımlarına devam ediyorlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend