5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatında Akıl Almaz Düşüş! BTC Saniyelik Olarak 8.200 Dolara Geriledi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, kripto para borsası Binance.US üzerinde ani bir çöküş yaşayarak 65.500 dolardan 8.200 dolara kadar geriledi. %88’lik bir değer kaybına tekabül eden bu çöküş saniyeler içerisinde gerçekleşti. Bu yazının yazıldığı anlarda borsada kripto paranın değeri kendisini toparladı ve 65.040 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı Binance.US Borsasında Kısa Bir Süreliğine 8.500 Dolara Kadar Düştü!

Diğer borsalarda da bu tür bir düşüş izlense de bu denli büyük bir çöküş yaşanmadı. Bu borsalarda BTC fiyatı 64.200 dolar civarına gerilerken Ethereum fiyatı ise aynı anlarda 4.300 dolardan 4.100 dolara çekildi.

Binance indirim kodu

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu ilginç durumun, “kalın parmak sendromu” olarak da bilinen bir hatadan (yatırımcılardan birinin yanlışlıkla hatalı bir fiyat değeri girmesi) kaynaklanıp kaynaklanmadığı ise henüz bilinmiyor. Bununla birlikte bu düşüş, bir satıcının elindeki malları blok blok değil de toplu bir piyasa emri girerek satması sonucunda da yaşanmış olabilir. Ancak birçok uzman bu hamlenin piyasası manipüle etmek için kasıtlı bir hamle olarak görüleceğini düşünüyor. Buna ek olarak benzer bir anormal durum Kraken borsasında da izlendi. Kraken’de Bitcoin fiyatı 54.000 dolara kadar geriledi.

Binance.US, 2019 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal zorunluluklara uyum sağlayabilmek için Binance borsasının bir kolu olarak hayata geçmişti. Ağustos ayında, şirketin ABD kolunun CEO’su olan Brian Brooks, yalnızca birkaç aydır işinin başında olmasına rağmen istifa etmesiyle birlikte çok konuşulmuştu.

Büyük çöküşün ardından Bitcoin fiyatı, 65.000 dolara kadar tekrar yükseldi ancak bu yazının yazıldığı anlarda 64.500 dolar bölgesine geriledi. Ethereum fiyatı da çöküşten toparlanmakta zorluk çekiyor ve bu yazının yazıldığı anlarda 4.170 dolardan işlem görüyor.

Bu gelişmenin öncesinde ise ETH fiyatı 4.336 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmış ve BTC’nin yolundan gitmişti.

İlgili Haber:  Çin Kökenli Kurumsal Firmalar Bitcoin Satın Alıyor

Ağustos ayından bu yana Ethereum ağındaki balina yatırımcılar cüzdanlarına sürekli bir şekilde ETH tokeni ekliyor ve bunu ETH fiyatının kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasına rağmen yapıyorlar. Santiment’e göre, 1 ila 10 milyon dolarlık ETH bulundan cüzdanlar son üç ayda yoğun satın alım gerçekleştirdi. Bu süreçte balinalar ETH’nin toplam arzının %13.9’unu satın aldılar ve ETH fiyatının kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna yaklaşmasına rağmen satın alımlarına devam ediyorlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar