14 Ağustos 2022, Pazar
24.5 C
İstanbul

Bitcoin Satışıyla İlgili Elon Musk: “Yanlış Anlaşıldım”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin son üç ayın en düşük seviyelerine düşmüşken, Tesla CEO’su Elon Musk’ın, şirketin yüklü miktarlardaki Bitcoin varlıklarını sattığı iddiasını yalanlamasından sonra tekrardan bir hareketlilik yaşadı. Musk, Tesla’nın artık Bitcoin’i, çevreye olan kötü etkileri nedeniyle elektrikli araç satışlarında bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıklamasından sonra 300 milyar dolarlık bir çöküş yaşamıştı.

Binance indirim kodu

“Tesla Bitcoin Satışı Yapmadı”

Bitcoin fiyatları ise Pazartesi sabahı Musk’ın “Tesla hiçbir Bitcoin’inden satış yapmadı” şeklindeki açıklamasından sonra biraz toparladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatları Musk’ın açıklamasından sonra 20 dakika içerisinde yaklaşık %7 değer kazanarak 45.700 dolar seviyesine çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Pazar günü, Musk’ın Tesla şirketinin sahip olduğu 1.5 milyar dolarlık Bitcoin varlıklarından satış yapabileceğini açıklasından sonra ani bir düşüş göstermiş ve 42.000 dolara gerilemişti. Bu değer Bitcoin’in Şubat ayından bu yana düştüğü en düşük seviyeyi temsil ediyor.

Bitcoin Halen En Büyük Kripto Para Olmayı Sürdürüyor

Bitcoin halen piyasa değeri olarak yaklaşık 850 milyar dolarlık değeriyle büyük bir fark ile en büyük kripto para olmayı sürdürüyor ve halen en yakın rakibi olan Ethereum’dan iki kat fazla, üçüncü en büyük kripto para olan Binance Coin’den ise on kat daha fazla piyasa değerine sahip olduğu görülüyor.

Ancak kripto para piyasaları halen, Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın Bitcoin’i artık bir ödeme yöntemi olarak kullanmayacağını açıklamasından sonraki yaşanan 300 milyar dolarlık şok dalgasını atlatmayı başaramadı.

Volalitesi oldukça yüksek varlık sınıfları olan kripto paralar, Elon Musk gibi isimlerin sosyal medyadan yaptığı kelime oyunları ve yaramazlıklar nedeniyle dakikalar içerisinde fiyat patlamaları ya da fiyat çökmeleri yaşayabilir. Bu sene Bitcoin’de yaşanan neredeyse tüm büyük fiyat hareketliliklerinin kaynağı Elon Musk’a uzanıyor. Musk, Tesla şirketiyle Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklamasından sonra Bitcoin piyasalarında hareketlilik yaşanmış ve yatırımcılar Bitcoin’in artık ana akım tarafından da benimsenmeye başladığını düşünüp kendilerini güvende hissetmişlerdi. Ayrıca Tesla’nın Mart ayında Bitcoin ile elektrikli otomobil satışı yapacağını açıklamasından sonra Bitcoin fiyatları o periyot için tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Musk, yaptığı “U dönüşünden sonra kendisi de para kaybetti ve dünyanın en zengin ikinci insanı ünvanını yitirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar