30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin Savunucusu Scott Minerd Çark Etti! İşte Yeni Bitcoin Fiyat Tahmini

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir zamanlar Bitcoin (BTC)’nin en büyük destekçilerinden biri olan Scott Minerd, BTC için inancını kaybetmişe benziyor.

Binance indirim kodu

Guggenheim CIO’su Minerd, Cuma günü CNBC’ye yaptığı açıklamasında Bitcoin’in çok ciddi bir çöküş içerisinde olduğunu ve 10.000 ile 15.000 dolar arasında gerileyebileceğini düşündüğünü söyledi. Minerd yalnızca 5 ay önce yaptığı açıklamasında BTC fiyatının 600.000 dolara kadar çıkabileceğine inandığını söylemişti. Aralık ayında yaptığı açıklamada ise Minerd, şirketinin analizlerine göre Bitcoin’in 400.000 dolar değere sahip olması gerektiğini söylemişti.

Binance indirim kodu

Diğer kripto paralar gibi Bitcoin de bir süredir düşüş gösteriyor. Nisan ayının ortalarında 65.000 dolara kadar çıkan BTC Cuma günü itibariyle 33.500 dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Bitcoin 10.000 Dolar ile 15.000 Dolar Arasında Gerileyebilir”

Guggenheim CIO’su düşüncelerine şöyle devam etti: “Kripto para tarihine baktığımızda ve şu anda bulunduğumuz konumu değerlendirdiğimizde yaşadığımız sürecin bir çöküş olduğuna gerçekten inanıyorum. Bildiğiniz gibi bir çöküş durumunda %70 veya %80 kayıplar yaşanıyor, bu da 10.000 dolar ile 15.000 dolar arasında bir değere tekabül ediyor. Bütün bunlar dikkate alındığında Bitcoin satın almak için acele etmezdim. Şu anda Bitcoin sahibi olmak için herhangi bir gerekçe göremiyorum. Spekülasyon yapacaksanız aşağı doğru hareket edeceğine dair spekülasyon yapın.”

Minerd’ın Bitcoin ile alakalı destek boyutu son birkaç aydır azalma eğilimi gösteriyor. Mayıs ayında Minerd Bitcoin’i Hollanda’da 1600’lü yıllarda yaşanan lale çılgınlığıyla karşılaştırmıştı: “Kripto paraların lale çılgınlığına benzer kavramlar olduğu kesinleşti. Fiyatlar yükseldikçe kripto paralar, önceki piyasa fiyatlarına geri düşene kadar katlanıyorlar.”

Minerd Geçtiğimiz Ay 20.000 Doların Destek Görevi Göreceğini İddia Etmişti

Geçtiğimiz ayın sonralarında Minerd, Bitcoin için bir sonraki destek bölgesinin 20.000 dolar olabileceğini söyleyerek yorumlarını daha da sertleştirmişti: “Bitcoin destek noktalarını kırdıkça daha fazla düşüş yaşanacak. Bir sonraki muhtemel destek seviyesi 20.000 dolar olabilir.”

İlgili Haber:  Analist Bitcoin Rallisinin Başlayabileceği Kritik Seviyeyi Açıkladı!

Bitcoin savunucuları ise bu tür bir tahmine şiddetle karşı çıkıyor.

Ayı lehine görüşlerine rağmen Minerd kripto paralardan vazgeçmiş de değil. Haziran ayında attığı Tweet’inde Guggenheim CIO’su kripto paralar ile ilgili uzun vadeli desteğini yinelemiş ve “kripto paraların volatil olmayı sürdürmesine rağmen geleceğin para birimleri olduğuna” inandığını aktarmıştı.

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı son 24 saatte %3.45’lik bir yükseliş ile 33.795 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar