5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Bitcoin Şirketi Bakkt, Halka Açılıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin saklama platformu Bakkt, VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesinin ardından Pazartesi günü NYSE’de “BKKT” ismi altında halka açık işlem görmeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin şirketi Bakkt, VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesini tamamladı.
  • Firma halka açılacak ve Pazartesi gününden itibaren New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “BKKT” koduyla işlem görecek.
  • Geçen hafta Bakkt, Google Pay ile de ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Kripto para platformu Bakkt, Pazartesi günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şirket olarak işlem görmeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsasında İşlem Görecek

Bakkt, 2018’de Intercontinental Exchange (New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi) tarafından bir kripto saklama platformu olarak piyasaya sürüldü. Firma, büyük yatırımcıların Bitcoinlerini, soğuk cüzdanlarda güvenli bir şekilde saklama hizmeti veriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ABD merkezli şirket, kuruluşundan bu yana bir “kripto para pazarına” dönüştü; ve şimdi, bir Bitcoin vadeli işlem ticaret hizmeti ve kullanıcıların Bitcoin’lerini mağazalarda günlük ürünlerde harcamasına olanak tanıyan bir mobil uygulama hizmeti sunuyor.

Intercontinental Exchange Cuma günü yaptığı açıklamada, Bakkt’ın VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesini tamamladığını ve NYSE’de “BKKT” koduyla işlem göreceğini duyurdu.

VPC Impact Acquisition Holdings ise bir “boş çek” şirketidir; yani başka şirketleri satın almak ve halka açılmalarına yardımcı olmak için kullanılır.

Bakkt ve Kripto Para

Bakkt, ilk olarak Ocak ayında halka açılmayı planladığını duyurmuştu. O sırada Bitcoin saklama şirketine 2 milyar Doların üzerinde bir değer biçildi.

Öte yandan firma, daha geçen hafta, kullanıcıların dünya çapında Google Pay ve Bakkt Visa banka kartıyla kripto para harcaması yapmasına olanak sağlamak için Google ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

İlgili Haber:  38 Dolardan Listelenen Robinhood Hisseleri, Kısa Süre İçinde %9’luk Düşüş Yaşadı

Ortaklığın bir parçası olarak Bakkt, yapay zeka, makine öğrenimi ve coğrafi konum ile yeni analizler oluşturmak için Google Cloud’u da kullanacağını açıkladı.

Bakkt, insanların kripto para ile kahve satın almasına olanak sağlamak için Starbucks ile ortaklık kurduğu 2019’dan bu yana, kullanıcılarının Bitcoin’i bir “para birimi” olarak harcamasına katkı sağlamak amacıyla çalışıyor.

Öte yandan Bakkt, halka açılan bir dizi kripto para şirketini takip ediyor: Hatırlayacağınız gibi Nisan ayında da ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase, Nasdaq’ta listelenmiş ve halka açılmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar