9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Şirketi Bakkt, Halka Açılıyor

Önemli Gelişmeler

Bitcoin saklama platformu Bakkt, VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesinin ardından Pazartesi günü NYSE’de “BKKT” ismi altında halka açık işlem görmeye başlayacak.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin şirketi Bakkt, VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesini tamamladı.
  • Firma halka açılacak ve Pazartesi gününden itibaren New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “BKKT” koduyla işlem görecek.
  • Geçen hafta Bakkt, Google Pay ile de ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Kripto para platformu Bakkt, Pazartesi günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şirket olarak işlem görmeye başlayacak.

blank

Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsasında İşlem Görecek

Bakkt, 2018’de Intercontinental Exchange (New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi) tarafından bir kripto saklama platformu olarak piyasaya sürüldü. Firma, büyük yatırımcıların Bitcoinlerini, soğuk cüzdanlarda güvenli bir şekilde saklama hizmeti veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

ABD merkezli şirket, kuruluşundan bu yana bir “kripto para pazarına” dönüştü; ve şimdi, bir Bitcoin vadeli işlem ticaret hizmeti ve kullanıcıların Bitcoin’lerini mağazalarda günlük ürünlerde harcamasına olanak tanıyan bir mobil uygulama hizmeti sunuyor.

Intercontinental Exchange Cuma günü yaptığı açıklamada, Bakkt’ın VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesini tamamladığını ve NYSE’de “BKKT” koduyla işlem göreceğini duyurdu.

VPC Impact Acquisition Holdings ise bir “boş çek” şirketidir; yani başka şirketleri satın almak ve halka açılmalarına yardımcı olmak için kullanılır.

Bakkt ve Kripto Para

Bakkt, ilk olarak Ocak ayında halka açılmayı planladığını duyurmuştu. O sırada Bitcoin saklama şirketine 2 milyar Doların üzerinde bir değer biçildi.

Öte yandan firma, daha geçen hafta, kullanıcıların dünya çapında Google Pay ve Bakkt Visa banka kartıyla kripto para harcaması yapmasına olanak sağlamak için Google ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

İlgili Haber:  54 Bin Doları Aşan Bitcoin, 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Amazon ve Google'dan Daha Hızlı Ulaştı

Ortaklığın bir parçası olarak Bakkt, yapay zeka, makine öğrenimi ve coğrafi konum ile yeni analizler oluşturmak için Google Cloud’u da kullanacağını açıkladı.

Bakkt, insanların kripto para ile kahve satın almasına olanak sağlamak için Starbucks ile ortaklık kurduğu 2019’dan bu yana, kullanıcılarının Bitcoin’i bir “para birimi” olarak harcamasına katkı sağlamak amacıyla çalışıyor.

Öte yandan Bakkt, halka açılan bir dizi kripto para şirketini takip ediyor: Hatırlayacağınız gibi Nisan ayında da ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase, Nasdaq’ta listelenmiş ve halka açılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend