9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Şirketi Bakkt’ın Hisseleri, İlk Ticaret Gününü %6.4 Düşüşle Tamamladı

Önemli Gelişmeler

Geçtiğimiz günlerde halka açılan Bitcoin saklama şirketi Bakkt’ın BKKT hisseleri 9.41 Dolardan işlem görmeye başladı.

blank

Haberin Özeti

  • Geçtiğimiz günlerde halka açılan Bitcoin saklama şirketi Bakkt’ın BKKT hisseleri 9.41 Dolardan işlem görmeye başladı.
  • Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık ilk gününü 8.76 Dolarlık hisse senedi fiyatıyla sonlandırdı.
  • BKKT ilk ticaret gününde biraz bocalamış olsa da; önde gelen kripto para borsası Coinbase’den çok daha başarılı bir başlangıç ​​yaptı.

Bitcoin saklama ve dijital varlık firması Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık ilk gününü 8.76 Dolarlık hisse senedi fiyatıyla sonlandırdı.

blank

Bitcoin Şirketi Bakkt, İlk Halka Açık Gününde Değer Kaybetti

BKKT hisseleri 9.41 Dolardan açılmasına rağmen %6.4 oranında düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BKKT’nin bugünkü lansmanı ile birlikte Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören birkaç kripto firmasından biri haline geldi. Teknoloji şirketlerine yönelen Nasdaq, Bitcoin madencilik şirketleri Argo Blockchain ve Riot Blockchain’in yanı sıra kripto para borsası Coinbase de dahil olmak üzere bazı diğer kripto şirketleri de geçtiğimiz aylarda halka açılmıştı.

Bakkt, NYSE’nin de sahibi olan Intercontinental Exchange (ICE) tarafından 2018’de kuruldu. Başlangıçta Bakkt, sadece bir Bitcoin saklama şirketi olarak tasarlandı. Bu tip şirketler, belli bir ücret karşılığında müşterilerinin Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını soğuk cüzdanlarda çok daha güvenli bir şekilde saklarlar. Anchorage, Coinbase Custody, Copper gibi bazı diğer önde gelen şirketler de kripto para yatırımcıları için benzer hizmetler sunuyor.

Bakkt’ın Popülerleşmesi

Yine de Bakkt, belki de en çok, Starbucks ile yaptığı Bitcoin ile ödeme ortaklığı ile popüler hale geldi. Şirket, Mart ayında ise kripto para ticareti odaklı bir tüketici uygulaması başlattı ve baştaki “Bitcoin saklama hizmetini” bir hayli çeşitlendirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Vadeli İşlemlerine Olan İlgi Rekor Seviyeye Ulaştı

Bakkt, geçen ay ise VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesini tamamladıktan sonra halka açılma planlarını hayata geçirmeye başladı.

BKKT ilk ticaret gününde biraz bocalamış olsa da; önde gelen kripto para borsası Coinbase’den çok daha başarılı bir başlangıç ​​yaptı. Borsa, 14 Nisan’da halka açık olarak işlem görmeye başladıktan sonra COIN’in değeri bir günde 381 Dolardan 328 Dolara düşmüştü. Coinbase’in hisseleri, yükselen Bitcoin fiyatı ve kripto para piyasasına rağmen bugün 300 Dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend