15 Ağustos 2022, Pazartesi
23.6 C
İstanbul

Bitcoin Şirketi Bakkt’ın Hisseleri, İlk Ticaret Gününü %6.4 Düşüşle Tamamladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçtiğimiz günlerde halka açılan Bitcoin saklama şirketi Bakkt’ın BKKT hisseleri 9.41 Dolardan işlem görmeye başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Geçtiğimiz günlerde halka açılan Bitcoin saklama şirketi Bakkt’ın BKKT hisseleri 9.41 Dolardan işlem görmeye başladı.
  • Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık ilk gününü 8.76 Dolarlık hisse senedi fiyatıyla sonlandırdı.
  • BKKT ilk ticaret gününde biraz bocalamış olsa da; önde gelen kripto para borsası Coinbase’den çok daha başarılı bir başlangıç ​​yaptı.

Bitcoin saklama ve dijital varlık firması Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık ilk gününü 8.76 Dolarlık hisse senedi fiyatıyla sonlandırdı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Şirketi Bakkt, İlk Halka Açık Gününde Değer Kaybetti

BKKT hisseleri 9.41 Dolardan açılmasına rağmen %6.4 oranında düşüş yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BKKT’nin bugünkü lansmanı ile birlikte Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören birkaç kripto firmasından biri haline geldi. Teknoloji şirketlerine yönelen Nasdaq, Bitcoin madencilik şirketleri Argo Blockchain ve Riot Blockchain’in yanı sıra kripto para borsası Coinbase de dahil olmak üzere bazı diğer kripto şirketleri de geçtiğimiz aylarda halka açılmıştı.

Bakkt, NYSE’nin de sahibi olan Intercontinental Exchange (ICE) tarafından 2018’de kuruldu. Başlangıçta Bakkt, sadece bir Bitcoin saklama şirketi olarak tasarlandı. Bu tip şirketler, belli bir ücret karşılığında müşterilerinin Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını soğuk cüzdanlarda çok daha güvenli bir şekilde saklarlar. Anchorage, Coinbase Custody, Copper gibi bazı diğer önde gelen şirketler de kripto para yatırımcıları için benzer hizmetler sunuyor.

Bakkt’ın Popülerleşmesi

Yine de Bakkt, belki de en çok, Starbucks ile yaptığı Bitcoin ile ödeme ortaklığı ile popüler hale geldi. Şirket, Mart ayında ise kripto para ticareti odaklı bir tüketici uygulaması başlattı ve baştaki “Bitcoin saklama hizmetini” bir hayli çeşitlendirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Nedir?

Bakkt, geçen ay ise VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesini tamamladıktan sonra halka açılma planlarını hayata geçirmeye başladı.

BKKT ilk ticaret gününde biraz bocalamış olsa da; önde gelen kripto para borsası Coinbase’den çok daha başarılı bir başlangıç ​​yaptı. Borsa, 14 Nisan’da halka açık olarak işlem görmeye başladıktan sonra COIN’in değeri bir günde 381 Dolardan 328 Dolara düşmüştü. Coinbase’in hisseleri, yükselen Bitcoin fiyatı ve kripto para piyasasına rağmen bugün 300 Dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar