4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Bitcoin Şirketi Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda İşlem Görmeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto varlık platformu Bakkt, bugün New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “BKKT” koduyla halka açık bir şirket olarak ilk işlemlerini görmeye başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para platformu Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “BKKT” koduyla halka açık bir şirket olarak işlem görmeye başladı.
  • BKKT, piyasaların açılmasından bu yana %5.5 oranında düşüş yaşadı ve yaklaşık 9 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin saklama hizmetleri ve perakende ticarete yönelik bir dizi uygulama sunan kripto platformu Bakkt Holdings Inc.’in hisse senetleri, bugün New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) “BKKT” koduyla ticarete açıldı.

Binance indirim kodu

BKKT Fiyatı Düşüyor

Bakkt CEO’su Gavin Michael konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün, Bakkt’ın dijital ekonomiyi birbirine bağlama vizyonu yeni zirvelere ulaşıyor. Artık halka açık bir şirket olarak ivmemizi sürdürmekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bakkt, 2018 yılında NYSE’nin ana şirketi Intercontinental Exchange tarafından bir kripto saklama platformu olarak piyasaya sürüldü. Başka bir deyişle Bakkt, kripto alanına ilk olarak yatırımcılar için Bitcoinleri soğuk cüzdanlarda tutan bir şirket olarak girdi.

Şu dakikalarda BKKT, piyasaların açılmasından bu yana %5.5 oranında düşüş yaşadı ve yaklaşık 9 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bakkt Sistemindeki Yenilikler

Öte yandan Bakkt, bir Bitcoin vadeli işlem hizmeti, kullanıcıların Bitcoin’lerini günlük alışverişlerinde harcamaları için bir mobil uygulama ve bu yılın Haziran ayında piyasaya sürülen bir Visa banka kartı da sunuyor.

Tüm bunlara ek olarak şirket, bir hafta önce Google ile ortak olduğunu ve kullanıcıların kripto paralarını, Bakkt Visa banka kartını kullanarak Google Pay hizmeti sunan satıcılarda harcayabileceklerini duyurdu.

Google Cloud Kuzey Amerika Başkanı Kirsten Kliphouse ise konu ile ilgili, “Bakkt’ın Google teknolojileri tarafından desteklenen yenilikçi çözümlerinin kullanılabilirliğini hızlandırmasına ve ölçeklendirmesine yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar