19 Ağustos 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Bitcoin Şirketi Bakkt’ın Kurucusu Adam White Görevi Bıraktı: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve kripto para şirketi Bakkt’ın başkanı ve kurucu yöneticisi Adam White görevi bıraktığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin şirketi Bakkt’ın başkanı ve kurucu yöneticisi Adam White görevi bıraktığını açıkladı.
  • White, bir sonraki hamlesinin ne olacağını veya kripto para alanında çalışmaya devam edip etmeyeceğini ise henüz açıklamadı.

Bitcoin ve kripto para şirketi Bakkt’ın başkanı ve kurucu yöneticisi Adam White, üç yıllık çalışma sürecinin ardından firmadan ayrılıyor.

Binance indirim kodu

Adam White Görevi Bıraktı

Perşembe günü Twitter’da yayınladığı bir gönderide White, önümüzdeki hafta hem operasyon direktörü hem de başkan olarak görev yaptığı Bakkt’tan ayrılacağını açıkladı. White, 2018 yılında başkan yardımcısı ve genel müdür olarak çalıştığı Coinbase’den ayrıldıktan sonra Bakkt’a katılmıştı. Bakkt Başkanı, bir sonraki hamlesinin ne olacağını veya kripto para alanında çalışmaya devam edip etmeyeceğini ise henüz açıklamadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

White konu ile ilgili açıklamasında, “Kripto para piyasasında çalışmayı hep sevdim. Bugün endüstrinin yenilik ve düzenleme arasındaki dengeyi bulduğunu görmek güzel. Burada daha yapılacak çok iş var ama gelecek hakkında hiç bu kadar iyimser olmamıştık.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Şirketi Bakkt Nedir?

2018’de Intercontinental Exchange (ICE) tarafından kurulan Bakkt, perakende odaklı uygulamalara ve kurumsal Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerine geçiş yapmadan önce de kripto paranın kurumsal olarak benimsenmesi için çalışmalar yürüttü. Buna ek olarak şirket liderliği, PayPal yöneticisi Mike Blandina, eski ABD Senatörü Kelly Loeffler ve ICE yöneticisi David Clifton gibi CEO’lar tarafından yönetildi.

Ekim ayında Bakkt, özel amaçlı bir satın alma şirketi olan VPC Impact Acquisition Holdings aracılığıyla bir birleşme sağlayarak halka açıldı. New York Menkul Kıymetler Borsası’nda BKKT kodu altında işlem gören hisseler lansmanını 9.45 Dolardan yaptı ve aynı ayın sonunda 30 Dolara kadar tırmandı. Bugün itibariyle BKKT hisseleri 9.06 Dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar