29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Solana Fiyatındaki Artışla Birlikte Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 2.5 Trilyon Doları Geçti!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin ve Solana fiyatında son bir haftada yaşanan artışla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri de 2.5 trilyon Doları aştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Solana fiyatında son bir haftada yaşanan artışla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri de 2.5 trilyon Doları aştı.
  • Yine de Bitcoin’de uzun süredir beklenen 100.000 Dolarlık “Yılbaşı Mucizesi” maalesef gerçekleşmedi.

Geçtiğimiz hafta genelinde Bitcoin ve Solana başta olmak üzere kripto para piyasasının önde gelenleri iyi bir performans sergiledi. Bu performans, piyasanın toplam değerini de 2.5 trilyon Doların üzerine taşıdı.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Solana Fiyatında Yaklaşık %10’luk Artış

Bitcoin’de uzun süredir beklenen 100.000 Dolarlık “Yılbaşı Mucizesi” maalesef gerçekleşmedi. Ancak geçen hafta genelinde yaşanan yükseliş kripto para yatırımcılarının keyfini bir nebze de olsa yerine getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

CoinGecko’dan alınan verilere göre kripto para piyasasının toplam değeri geçen hafta genelinde %10’un üzerinde artış yaşadı ve 8 Aralık’tan bu yana ilk kez 2.5 trilyon Dolar seviyesini aştı.

Lider kripto para BTC ise aynı süreçte yaklaşık %8 değer kazandı. BTC fiyatı şu dakikalarda 51.200 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bugün 4.100 Doların üzerinde seyreden Ethereum ise son 7 günde %4 oranında daha mütevazı bir performans sergiledi. Ethereum’un en güçlü rakibi olarak nitelendirilen Solana (SOL) fiyatı ise geçtiğimiz hafta %10 seviyesinde arttı.

Altcoin Piyasasının Dikkat Çekenleri

Piyasa değerine göre ilk 5’in dışındaki kripto paralardaki fiyat artışları ise daha da yüksekti. Terra blok zincirinin yerel tokeni LUNA, son 7 günde yaklaşık %50 değer kazandı ve token, bu sabah erken saatlerde tarihinde ilk kez 100 Dolar seviyesini aşmayı başardı.

Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) fiyatlarında ise son 24 saatte düşüş yaşanmış olsa da; kripto paralar son 7 gün genelinde %20’nin üzerinde değer kazandı. Son ayların dikkat çeken bir diğer altcoini Crypto.com Coin ise bugün özelinde %12 ve hafta genelinde %24 oranında değer kazandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend