10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Bitcoin ve Solana Fiyatındaki Artışla Birlikte Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 2.5 Trilyon Doları Geçti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Solana fiyatında son bir haftada yaşanan artışla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri de 2.5 trilyon Doları aştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Solana fiyatında son bir haftada yaşanan artışla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri de 2.5 trilyon Doları aştı.
  • Yine de Bitcoin’de uzun süredir beklenen 100.000 Dolarlık “Yılbaşı Mucizesi” maalesef gerçekleşmedi.

Geçtiğimiz hafta genelinde Bitcoin ve Solana başta olmak üzere kripto para piyasasının önde gelenleri iyi bir performans sergiledi. Bu performans, piyasanın toplam değerini de 2.5 trilyon Doların üzerine taşıdı.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Solana Fiyatında Yaklaşık %10’luk Artış

Bitcoin’de uzun süredir beklenen 100.000 Dolarlık “Yılbaşı Mucizesi” maalesef gerçekleşmedi. Ancak geçen hafta genelinde yaşanan yükseliş kripto para yatırımcılarının keyfini bir nebze de olsa yerine getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinGecko’dan alınan verilere göre kripto para piyasasının toplam değeri geçen hafta genelinde %10’un üzerinde artış yaşadı ve 8 Aralık’tan bu yana ilk kez 2.5 trilyon Dolar seviyesini aştı.

Lider kripto para BTC ise aynı süreçte yaklaşık %8 değer kazandı. BTC fiyatı şu dakikalarda 51.200 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bugün 4.100 Doların üzerinde seyreden Ethereum ise son 7 günde %4 oranında daha mütevazı bir performans sergiledi. Ethereum’un en güçlü rakibi olarak nitelendirilen Solana (SOL) fiyatı ise geçtiğimiz hafta %10 seviyesinde arttı.

Altcoin Piyasasının Dikkat Çekenleri

Piyasa değerine göre ilk 5’in dışındaki kripto paralardaki fiyat artışları ise daha da yüksekti. Terra blok zincirinin yerel tokeni LUNA, son 7 günde yaklaşık %50 değer kazandı ve token, bu sabah erken saatlerde tarihinde ilk kez 100 Dolar seviyesini aşmayı başardı.

Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) fiyatlarında ise son 24 saatte düşüş yaşanmış olsa da; kripto paralar son 7 gün genelinde %20’nin üzerinde değer kazandı. Son ayların dikkat çeken bir diğer altcoini Crypto.com Coin ise bugün özelinde %12 ve hafta genelinde %24 oranında değer kazandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar