10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Bitcoin Son 2 Ayın En Düşük Haftalık Kapanışını Yapmak Üzere: BTC’de Neler Oluyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 54.215 Dolar seviyesinde seyrediyor. BTC günü böyle tamamlarsa son 2 ayın en düşük haftalık kapanışını yapmış olacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 54.215 Dolar seviyesinde seyrediyor.
  • BTC günü böyle tamamlarsa son 2 ayın en düşük haftalık kapanışını yapmış olacak.
  • Yine de büyük yatırımcılar, BTC’nin geleceği ile ilgili son derece iyimser görünüyor.

Bitcoin (BTC) son 2 ayın en düşük haftalık kapanışını yapma riski ile karşı karşıya. Lider kripto para, bugün 54.000 Dolar civarında sakin bir seyir izledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı Ne Durumda?

TradingView’den alınan verilere göre BTC, Cuma günü kaydettiği 6.000 Dolarlık sert bir düşüşün ardından hafta sonu boyunca sakin bir seyir izledi. BTC bir anlamda istikrarlı bir hafta sonu geçirse de; şimdi son 2 ayın en düşük haftalık kapanışını yapma riski ile karşı karşıya.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ünlü analist Rekt Capital, BTC’nin bu olumsuz veriden kaçınması için tekrar 55.800 Dolar seviyesine tırmanması gerektiğini dile getirdi.

Öte yandan Bitcoin’de yaşanan fiyat düşüşü, büyük BTC yatırımcılarını caydırmak için yeterli olmadı. Pek çok büyük kurumsal yatırımcı, BTC’nin tekrar bir fiyat rallisine başlayacağını düşünüyor.

“BTC Yeniden 70.000 Doları Görecek”

Kripto para kredi platformu Celsius’un kurucusu ve CEO’su Alex Mashinsky, bu anlamda, kişisel hazinesine hem BTC hem de Ethereum (ETH) eklemesi yaptığını açıkladı. Ünlü CEO konu ile ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Mevcut pozisyonlarıma ekleme yapmak için yaklaşık 10 milyon Dolar değerinde BTC ve ETH satın aldım.” ifadelerini kullandı.

Mashinsky ayrıca “BTC için 53 bin Dolar ve ETH için 4.000 Dolarlık testleri yeniden görebiliriz; ancak bunlar kısa vadeli dip seviyeler. Buradan tekrar 70.000 Dolar seviyelerine geri döneceğiz.” diye ekledi.

İlgili Haber:  Ethereum'un 2021'de Bitcoin Fiyatından Daha Hızlı Yükselmesinin 3 Nedeni

Buna ek olarak Mashinsky BTC’nin 50.000 Doların altına düşmesi halinde son yaptığı yatırımların %50’sini satacağını da belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar