Bitcoin Son 2 Ayın En Düşük Seviyesinden Tekrar Yükselişe Geçti

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin, yatırımcıların geçen haftaki düşük fiyatları alım fırsatı olarak kullanmasıyla beraber tekrar %10 yükseliş gösterdi.

blank

Şu sıralar 53.000 dolar seviyelerinde gezinen Bitcoin fiyatları, bu fiyatlardan kısa bir süre önce 47.000 dolara kadar düşerek dip yapmıştı.

blank

Bazı analizcilere göre, kripto para yatırımcıları, bu tür fiyat dalgalanmalarını karlarını arttırmak için kullanıyor. Real Vision kurucularından ve eski yatırım fonu başkanı Raoul Pal, Pazar günü yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Boğa piyasalarında yaşanan düzeltmeler tehdit olarak değil, fırsat olarak değerlendirilmeli.

Düşüşleri Birden Fazla Faktörün Tetiklediği Düşünülüyor

Bitcoin geçtiğimiz hafta, JPMorgan’ın Bitcoin’deki alım momentumundaki zayıflıktan dolayı daha da fazla düşüşler görüleceğini açıklamasıyla ve ABD başkanı Joe Biden’ın, varlıklı kişiler için alınan vergileri neredeyse iki katına çıkaracağını açıklamasından sonra 47.953 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Türkiye’deki yatırımcılar da iki kripto para borsasının çöküşünden dolayı gelişmelerden kötü etkilendi. Bütün bunlar kripto paraların bir balonun içerisinde olduğunun düşünülmesine yol açmıştı.

OANDA’da kıdemli piyasa analizcisi olarak çalışan Jeffrey Halley, Bitcoin’in 60.000 dolar seviyesinde uzun süre kalmasının şu an için yanlış olduğunu söyledi ve kendi teknik analizlerine göre Bitcoin fiyatlarının 42.000 dolara düşmesini beklediğini aktardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Popüler kripto para savunucusu ve Tesla milyarderi Elon Musk ise piyasalar hakkında yeni bir şifreli tweet gönderdi. Hafta sonu attığı tweet’te Elon Musk “What does the future hodl?” (Gelecekte bizleri neler bekliyor?) ifadesini yazdı. Bir kelimeyi istemli şekilde hatalı yazan Musk, böylece kripto para yatırımcılarına, yatırımlarını satmamaları ve sabırla beklemeleri sinyalini de vermiş oldu.

Tesla’nın İlk Çeyrek Performansı Bugün Açıklanacak

Bitcoin yatırımcıları ayrıca Tesla’nın ilk çeyrek performansına da dikkat kesilecek. Pazartesi (bugün) akşamı piyasalar kapandıktan sonra yapılacak açıklamalarda kripto paralar ile ilgili herhangi bir haber, yatırımcılar tarafından ilgiyle takip edilecek. Şirketin elindeki Bitcoin’ler hakkında da bilgiler verilmesi bekleniyor. Elon Musk daha önce de Bitcoin 60.000 doların üstüne çıktığında benzer bir şekilde şifreli bir tweet atmıştı.

Piyasalarda bu gelişmeler yaşanırken Cardano’nun ADA tokeni %10 yükselerek 1.20 dolara, Ethereum’un Ether’i %6 yükselerek 2.457 dolara ve Dogecoin ise %5 yükselerek 0.26 dolara tırmandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend