28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Bitcoin, Son Bir Ayda Yaklaşık 17.000 Dolarlık Yükseliş Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin tartışmalı bir ay yaşadı; ancak fiyatı hiç düşmedi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bundan bir ay önce 17 Temmuz’da, Bitcoin fiyatı 30.000 Dolar civarındaydı.
  • Lider kripto para, bugün yaklaşık 47.000 Dolardan işlem görüyor.

Bundan bir ay önce 17 Temmuz’da, Bitcoin fiyatı 30.000 Dolar civarındaydı. Lider kripto para, bugün yaklaşık 47.000 Dolardan işlem görüyor; amiral gemisi kripto paranın fiyatı, son 30 gün içinde %56 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Dahası, bu %56’lık artış, son haftalardaki yoğun tartışmaların ortasında geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Başkan Biden’ın Altyapı Planı

Muhtemelen son haftalardaki en büyük tartışma, ABD Senatosu’nda oylanan 1.2 trilyon Dolarlık altyapı planı oldu.

Bu yasa tasarısının dili, kripto endüstrisindeki belirli aktörleri “komisyoncular” olarak tanımlayacak şekilde vergi raporlama gerekliliklerini değiştirdi. “Komisyoncu” olarak tanımlanan söz konusu aktörler arasında madencilik firmaları gibi gözetim dışı kripto şirketleri de yer alıyor.

Tasarı, sonbaharda ABD Meclisi tarafından gözden geçirilecek.

Senatör Ted Cruz (R-TX) da dahil olmak üzere birçok ABD Senatörü, tasarının kripto endüstrisine zarar vereceğini iddia etti. Bununla birlikte, tartışılan tasarıya rağmen Bitcoin’in fiyatı yukarı yönlü bir yörüngede kalmayı başardı.

SEC ve Kripto Para

Altyapı planları ile ilgili tartışmanın yanı sıra Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’den gelen sert eleştiriler ile de karşı karşıya kaldı.

CNBC ile yaptığı özel bir röportajda Gensler, “Biz bir yatırım koruma ajansıyız ve şu anda kripto para, spekülatif bir varlık sınıfıdır. Yapmak istediğimiz temel şey dolandırıcılık ve manipülasyona karşı bazı temel korumaları sağlamak.” ifadelerini kullandı.

Gensler, ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin ETF’nin onaylanmasının uzun zaman alabileceğini, kripto paraların bir “para birimi” olmadığını ve suç faaliyetlerini kolaylaştırdıklarını öne sürdü.

İlgili Haber:  Bitcoin Arzının Yalnızca %6.3’ü Borsalarda Tutuluyor: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Hem senatörlerden hem de düzenleyicilerden gelen eleştirilere rağmen Bitcoin, Mayıs ve Haziran aylarındaki düşüşünden bu yana büyük bir toparlanma kaydetmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar