Bitcoin Startup BottlePay, Finansman Turunda 15 Milyon Dolar Topladı

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bir Bitcoin cüzdanı ve ödeme uygulaması olan Bottlepay, tohum finansman turunda 11 milyon Euro (15 milyon Dolar) topladı.

Haberin Özeti

  • Bottlepay tohum fonu olarak 15 milyon Dolar topladı.
  • Şirket daha fazla kişiyi işe almayı ve coğrafi erişimini genişletmeyi planlıyor.
  • Bottlepay, Bitcoin’in Lightning Network’ünü destekliyor ve popüler sosyal medya platformlarıyla çalışıyor.

İngiltere merkezli kripto ödemeleri startup’ı Bottlepay, tohum fonu olarak 11 milyon Euro (15 milyon Dolar) topladı.

Finansman Turu Önemli Yatırımcılara Ev Sahipliği Yaptı

Turun yatırımcıları arasında fon yöneticisi Alan Howard, risk sermayesi şirketi FinTech Collective, finansal hizmetler şirketi NYDIG ile mevcut ve eski Goldman Sachs ortakları yer alıyor. Ayrıca teknoloji girişimcisi Phil Doye de destekçiler arasında dikkat çekiyor.

Tohum turu, bu ayın başlarında Birleşik Krallık’ta Bottlepay hizmetlerinin başlamasını takiben gerçekleşiyor.

Şirket, finansmanı platformun işlevselliğini geliştirmeye odaklanarak yeni ekip üyelerini işe almak için kullanacağını açıklıyor. Diğer planlar ise büyük oranda şirket hizmetinin coğrafi genişlemesini içeriyor.

Bottlepay CEO’su Mark Webster, konu ile ilgili, “Biz nakitsiz bir topluma doğru ilerlerken, ödemeler ekosistemi muazzam değişimlerden geçiyor. Bugünün tüketicisi geleneksel bir bankanın kısıtlamaları olmadan özgürce ve kolayca işlem yapabilmek istiyor.” açıklamasını yaptı.

Bottlepay, 2019 Yılında Hizmetlerini Durdurma Kararı Almıştı

Bottlepay, Aralık 2019’da kara para aklamayla mücadeleyi amaçlayan yeni Avrupa düzenlemelerine (AMLD5) tabi olmak yerine hizmetini kapatma kararı almıştı. Şimdi gerçekleşen finansman turu ile birlikte şirket, geçmişin bazı acı hatıralarını da unutmayı umuyor.

Geçen yaz Bottlepay, geleneksel para birimleri ve Bitcoin’de anında ödeme yapılmasını sağlayan yeni işlevlerle platformu yeniden başlatacağını duyurmuştu.

Temel bir kripto para cüzdanı olan Bottlepay, hem iOS hem de Android’de mevcut. Ayrıca Twitter, Discord ve Reddit gibi sosyal medya platformlarıyla entegre bir şekilde çalışıyor.

Bunun yanında şirket, Bitcoin’i destekleyen açık ödeme sisteminin, dünyanın herhangi bir yerinde anında para gönderilmesine, harcanmasına ve alınmasına olanak tanıyacağını söylüyor. Lightning Network desteği, kullanıcıların 1 kuruş kadar az miktarlarla mikro ödemeler ve bağışlar yapabileceği anlamına da geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend