1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Stratejistlerin Belirlediği Kilit Seviye Olan 40.000 Dolar Eşiğini Geçemiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, bugünün erken saatlerinde 40.000 dolar seviyesinden daha da aşağılara iniyor ve JPMorgan Chase&Co.’daki strateji uzmanlarının en son analizine dayalı olarak daha fazla zarara yol açabilecek bir düşüş yaşıyor.

Binance indirim kodu

Nikolaos Panigirtzoglou’nun da aralarında bulunduğu bir ekip, kripto paranın, yakında 40.000 doların üzerine çıkamaması durumunda trend izleyen yatırımcıların göçünden zarar görebileceğine inanıyor. Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik talep modelinin ve 22.9 milyar dolarlık Grayscale Bitcoin Trust’ın, görünümü belirlemeye yardımcı olacağı düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Strateji uzmanları cuma günü ilettikleri bir notta, Grayscale Bitcoin Trust’a yönelik akışın, önümüzdeki günlerde ve haftalarda günlük 100 milyon dolarlık temposunu sürdürmesi gerekeceğini belirtiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in yükseliş hareketi mart sonuna kadar azalma kaydedebilir

Yatırımcıların risk iştahı hakkında ipuçları arayan tüccarlar, Bitcoin’in çarpıcı yükselişi ve 8 Ocak’ta ulaştığı neredeyse 42.000 dolarlık rekor seviyeden %12’lik çalkantılı bir düşüşe yakalanıyor. Mart ayından bu yana yaşanan kripto para patlaması, pandeminin etkisiyle mücadele etmek için teşvikle birlikte finansal piyasalardaki coşkuyu temsil ettiği kadar bu kazanımların bazılarının sürdürülemez olabileceği endişesini de yansıtıyor.

JPMorgan stratejistleri, test olarak kullanılan 20.000 dolar seviyesi dışında Bitcoin’in kasım ayının sonlarında benzer bir pozisyonda olduğunu söylüyor. Grayscale güvenine yapılan kurumsal yatırım akışları, dünyanın en büyük kripto parasının yükselişini genişletmesine yardımcı oluyor.

Trend takip eden tüccarlar, Bitcoin’in fiyatının 40.000 doların üzerine çıkamaması halinde, geçen haftanın düzeltmesini yayabileceğini ve momentum sinyallerinin doğal olarak buradan mart sonuna kadar azalacağını belirtiyor.

Bitcoin hakkında var olan görüş ayrılıkları devam ediyor

Bitcoin, bugün Tokyo’da yaşadığı yaklaşık %4’lük düşüşle 35.100 dolara inerken bir başka popüler dijital para olan Ether ise %5’lik bir düşüşle ile 1.200 dolara kadar iniyor.

İlgili Haber:  LINK'in %80'inden Fazlası 125 Cüzdan Tarafından Kontrol Ediliyor

Bitcoin fiyatının bir yıl boyunca neredeyse dört katına çıkmasına neden olan şey belirsizliğini koruyor. Yorumcular, günlük tüccarlar, varlıklı alıcılar, yüksek riskli yatırım fonları, şirketler ve hatta sigortacılar gibi uzun vadeli yatırımcıların ilgi işaretleri görülüyor.

Bitcoin’in savunucuları, bu kripto paranın doların zayıflığı karşısında bir önlem olarak olgunlaştığını ve iyileşen bir küresel ekonomide daha hızlı enflasyon olasılığının gerçekleşme ihtimalini savunuyor. Diğerleri ise Bitcoin’in tanımlayıcı özelliğinin spekülatif patlamalar olarak kaldığını ve ardından fiyaskoların geldiğini söylüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar