29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Bitcoin SV (BSV), Bir Yüzde 51 Saldırısına Maruz Kaldı! Altcoinin Fiyatı Nasıl Etkilenebilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Sistem verisini analiz eden şirkete göre, Bitcoin SV (BSV), ağının en azından bir kısmına zarar veren bir Blockchain saldırısıyla karşı karşıya görünüyor.

Binance indirim kodu

Nedir Bu Yüzde 51 Saldırısı?

Peki Bitcoin SV’nin maruz kaldığı %51 saldırısı nedir? %51 saldırısı, Blockchain üzerinde ağın işlem gücünün yarısından fazlasını ele geçiren kötü niyetli madenciler nedeniyle oluşan bir istila olarak tanımlanabilir. Bu saldırganlar ağı ele geçirdikten sonra ağdaki işlemlerin onay almasını engelleyebilir ve böylelikle kullanıcılar arasındaki ödemeleri durdurabilirler. Ayrıca saldırganlar ağdaki coinler ile iki kez harcama da yapabilir.

Binance indirim kodu

Goldman Sachs Group ve Fidelity Investments gibi şirketler tarafından desteklenen piyasa veri sağlayıcısı Coin Metrics’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre %51 saldırısı BSV ağında ilk olarak Salı günü saptandı. Coin Metrics ayrıca bunun ardından, yatışan olayın tekrardan gelişme gösterdiğine dair kanıt olmadığını ancak bazı büyük madencilik havuzları arasında senkronizasyon sorunları yaşandığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Satoshi Nakamoto’nun orijinal görüşlerini baz aldığını iddia eden Bitcoin muadili altcoin Bitcoin SV, Haziran ve Temmuz aylarında da benzer saldırılara maruz kalmıştı. CoinGecko verilerine göre BSV 2.6 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük 44. kripto parası olma özelliği taşıyor. BSV, Bitcoin Cash’in 2018 yılının Kasım ayında gerçekleştirdiği bir hard fork sonucu yaratılmıştı. Benzer şekilde Bitcoin Cash de 2017 yılında Bitcoin’in radikal bir protokol değişimi yaşaması sonucu oluşmuştu.

Bir Blockchain altyapı sağlayıcısı olan Blockdaemon’ın CEO’su ve kurucusu olan Konstantin Richter, şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’nin aralarında bulunduğu rekabetçi dünyada çok fazla nefret var. Bu gelişmelerin BSV’yi kripto para borsalarından atabilmek için uydurulan bir hile olduğunu düşünüyorum.”

İlgili Haber:  Bitcoin Haftasonu Çeşitli Rekorlar Kırarken Kripto Piyasasını da Peşinde Sürükledi

BSV Saldırıdan Nasıl Etkilenir?

Son saldırının etkisiyle BSV fiyatı %4 düşüş göstererek CoinGecko verilerine göre 135.47 dolara kadar geriledi. Altcoin Nisan ayındaki rekor düzeyinden ise %70 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Kripto para borsası OKEx Insights’ta kıdemli editörlük yapan Adam James Bloomberg’e yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Şu anki duruma baktığımızda, BSV ağına yapılan saldırının mevcut fiyat hareketine olan etkisinin ihmal edilebilir düzeyde olduğunu görüyoruz. BTC muadilleri arasında üçüncü sırada olan bu altcoine olan inanç ise bu saldırıların ardından azalacaktır. Bununla birlikte fiyatında da uzun vadeli olarak negatif etkiler yaşanabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar