7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Bitcoin SV (BSV) Şu Anda Ölüyor Olabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin SV, Gravity borsasının BSV ile yatırma ve çekme işlemlerini askıya almasının ardından tekrardan kötü haberler ile manşetleri süslemeye başladı. Borsanın Twitter’dan yayınladığı bildirisine göre askıya alma nedeni, likidite sağlayıcılarının BSV’nin likidite stoğuna erişime izin vermemesiydi.

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda Gravity borsasının BSV için yatırma ve çekme işlemlerini tekrardan başlattığını da hatırlatmak gerekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Hamlenin nedeninin birçok büyük kripto para borsasının Haziran ayının başlarından bu yana BSV yatırma ve çekme işlemlerini durdurması olduğu düşünülüyor. Token cüzdanına gelen güncellemeyle beraber onaylanmamış işlem limitinin 25’ten 1.000 çıkarılması, Huobi Global borsasının BSV için ek tedbirler almasına yol açmıştı.

BSV Ağına Saldıran Kişiler Coinlerini İki Kez Harcadı

Huobi Global’in ardından ise, BSV’nin Blockchain’inin bir %51 saldırısıyla karşı karşıya kalmasından sonra OKEx ve Bittrex borsaları da Huobi’nin adımlarını takip etmişti. BSV ağı kısa bir süre önce illegal bir blok düzenlemesi ile saldırıya uğramış ve saldırganlar BSV coinlerini iki kez harcama fırsatı bulmuştu. Ağdaki bu açık, ağın altyapı denetim ekibi tarafından 8 Temmuz’daki rutin kontroller sırasında fark edilmişti.

Bitcoin Derneği tarafından yayınlanan açıklamaya göre saldırganların bu saldırıyı gerçekleştirdiği adres tespit edildi. Ayın adresten daha önce de farklı Bitcoin zincirlerine kötü amaçlı birtakım saldırılar düzenlenmişti: “Bitcoin Derneği, devam eden illegal aktiviteler ile ilgili direkt olarak borsalar ile iletişim kurdu ve yasa dışı olan iki kez harcama saldırısına karşı kötü amaçlı kişiler ile ilişkili olan adreslerden yapılabilecek giriş çıkışlara izin vermemelerini tavsiye etti.”

BSV ağı Nisan ayında ilk yarılanmasını gerçekleştirerek blok ödüllerini 12.5 BSV’den 6.25 BSV’ye çekmişti. Bu gelişmeyle birlikte Bitcoin SV hashrate’i çok ciddi miktarlarda düşmüş, ortalama olarak %2.39’dan %1.19’a gerilemişti. Bunun nedeninin, yarılanmanın ardından BSV için beklenen fiyat artışının gerçeklememesi ve madencilerin de bununla birlikte gelirlerinin yarıya inmesi olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin SV Ağındaki Adres ve İşlem Sayısı %761 Arttı, Peki Bu Artış Organik mi?

Bitcoin SV’nin Hashrate’i Çok Düşük Seviyelere Geriledi

Bitcoin SV’nin (BSV) hashrate’i genel kripto para konsolidasyonu sırasında toparlanma belirtileri gösterse de Mayıs ayında yeniden geriledi ve o zamandan bu yana da yatay bir seyir izliyor. BSV’nin hashrate’i bu yazının yazıldığı anlarda 0.413 exahash seviyelerindeyken, karşılaştırma olması açısından, Bitcoin’in hashrate’i 93 exahash düzeyinde geziyor.

Bu tarz hard fork ile ortaya çıkmış coinlerin %51 saldırısı karşısında savunmasız olduğu biliniyor. Benzer bir durum Bitcoin Gold ile de görülmüştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar