Bitcoin Tahvil ve Altın Kadar Güvenli Bir Yatırım Aracı Olarak Görülüyor

Son güncelleme: 1 ay önce

SkyBridge Capital’in başkanı ve eski Beyaz Saray iletişim direktörü olduğu bilinen Anthony Scaramucci, Bitcoin’in (BTC) değer teklifinin, hükümetlerin dijital varlıkla ilişkili risklerin çoğunu ele aldığı için önemli ölçüde güçlendiğine inandığını açıkladı.

CNN’de yayınlanan bir görüş makalesinde Scaramucci ve SkyBridge yöneticisi Brett Messing, Bitcoin‘in enflasyondan kaçınmak isteyen uzun vadeli yatırımcılar için en uygun seçenek biri haline geldiği fikrini savundu. Makalenin yazarları ayrıca Bitcoin sahibi olmanın, düzenlemelerin ve altyapının hâlâ gelişmemiş olduğu birkaç yıl öncesine göre çok daha az riskli olduğunu iddia etti.

Bitcoin sahibi olmak artık bono ve altın gibi emtialara sahip olmak gibi

Yazarlar, Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin bankalara kripto para hizmetleri sağlama yetkisi verme kararına atıfta bulunarak Bitcoin’in büyümesinin, “hükümetin ve kurumların devreye girmesine ve dijital paralarla ilişkili risklerin çoğunu ele almasına neden olduğunu” ifade etti.

Yatırımcıların parasını tutan Fidelity gibi artan düzenlemelere, geliştirilmiş altyapılara ve finansal kurumlara erişime değinilen yazıda Bitcoin sahibi olmanın, Bitcoin yatırımlarını ve portföyleri dengelemek için de kullanılan bono ve altın gibi emtialara sahip olmak kadar güvenli hale geldiği ifade edildi.

Yatırımcıların bir kısmı Bitcoin’i bir tür dijital altın olarak görüyor

SkyBridge Capital, geçen ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir Bitcoin serbest yatırım fonu başlatmak için başvuruda bulunduğunda büyük bir sıçrama yaşadı. SkyBridge Bitcoin Fonu LP, birkaç hafta sonra Fidelity’nin veli olarak hizmet vermesi ve Ernst&Young’ın denetimi gerçekleştirmesiyle başladı.

SkyBridge’in kasım ve aralık aylarında Bitcoin’e yatırım yaptığı ve parabolik yükselişinden önce dijital varlıkta büyük bir pozisyon biriktirmesine izin verdiği biliniyordu. Fonun 4 Ocak’ta piyasaya sürüldüğü sırada SkyBridge, BTC riskinin yaklaşık 310 milyon dolar değerinde olduğunu iddia etti.

  Sermaye Altından Akarken Kripto Fonları Rekor Seviyeye Yakın Girişler Görüyor

Kurumsal sermaye, Bitcoin’in 2020’deki %300’lük yükselişinin arkasında yatan önemli bir katalizördü. Bu önemli yükseliş, 8 Ocak’ta ulaşılan ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolar seviyesi ile sonuçlandı. Daha akıllı para yatırımcılarının, potansiyeli değerli metallerden çok daha yüksek olan Bitcoin’i bir dijital altın türü olarak görmeye başladıkları kaydedildi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın