1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Tahvil ve Altın Kadar Güvenli Bir Yatırım Aracı Olarak Görülüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

SkyBridge Capital’in başkanı ve eski Beyaz Saray iletişim direktörü olduğu bilinen Anthony Scaramucci, Bitcoin’in (BTC) değer teklifinin, hükümetlerin dijital varlıkla ilişkili risklerin çoğunu ele aldığı için önemli ölçüde güçlendiğine inandığını açıkladı.

Binance indirim kodu

CNN’de yayınlanan bir görüş makalesinde Scaramucci ve SkyBridge yöneticisi Brett Messing, Bitcoin‘in enflasyondan kaçınmak isteyen uzun vadeli yatırımcılar için en uygun seçenek biri haline geldiği fikrini savundu. Makalenin yazarları ayrıca Bitcoin sahibi olmanın, düzenlemelerin ve altyapının hâlâ gelişmemiş olduğu birkaç yıl öncesine göre çok daha az riskli olduğunu iddia etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin sahibi olmak artık bono ve altın gibi emtialara sahip olmak gibi

Yazarlar, Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin bankalara kripto para hizmetleri sağlama yetkisi verme kararına atıfta bulunarak Bitcoin’in büyümesinin, “hükümetin ve kurumların devreye girmesine ve dijital paralarla ilişkili risklerin çoğunu ele almasına neden olduğunu” ifade etti.

Yatırımcıların parasını tutan Fidelity gibi artan düzenlemelere, geliştirilmiş altyapılara ve finansal kurumlara erişime değinilen yazıda Bitcoin sahibi olmanın, Bitcoin yatırımlarını ve portföyleri dengelemek için de kullanılan bono ve altın gibi emtialara sahip olmak kadar güvenli hale geldiği ifade edildi.

Yatırımcıların bir kısmı Bitcoin’i bir tür dijital altın olarak görüyor

SkyBridge Capital, geçen ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir Bitcoin serbest yatırım fonu başlatmak için başvuruda bulunduğunda büyük bir sıçrama yaşadı. SkyBridge Bitcoin Fonu LP, birkaç hafta sonra Fidelity’nin veli olarak hizmet vermesi ve Ernst&Young’ın denetimi gerçekleştirmesiyle başladı.

SkyBridge’in kasım ve aralık aylarında Bitcoin’e yatırım yaptığı ve parabolik yükselişinden önce dijital varlıkta büyük bir pozisyon biriktirmesine izin verdiği biliniyordu. Fonun 4 Ocak’ta piyasaya sürüldüğü sırada SkyBridge, BTC riskinin yaklaşık 310 milyon dolar değerinde olduğunu iddia etti.

İlgili Haber:  Bitcoin Saklama Firması Bakkt, New York'ta BitLicense Aldı

Kurumsal sermaye, Bitcoin’in 2020’deki %300’lük yükselişinin arkasında yatan önemli bir katalizördü. Bu önemli yükseliş, 8 Ocak’ta ulaşılan ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolar seviyesi ile sonuçlandı. Daha akıllı para yatırımcılarının, potansiyeli değerli metallerden çok daha yüksek olan Bitcoin’i bir dijital altın türü olarak görmeye başladıkları kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar