1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Michael Saylor: Bitcoin Tahvilleri İçin Piyasa Henüz Hazır Değil

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve kripto piyasası geçtiğimiz haftayı iyi bir şekilde kapattı. Piyasalardaki hissiyat pozitife dönerken Rusya-Ukrayna savaşı gibi makro ölçekli belirsizlikler devam ediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin 50.000 seviyelerini zorluyor ancak 45.000-47.000 dolar seviyesinde uzun zamandır konsolide olmuş durumda. Analistler Bitcoin’in savaş ortamında gerçek kullanım alanının ortaya çıktığını ve kendisini ispatladığını söylüyor. Dolayısıyla Bitcoin cephesinde önemli bir artış beklentileri var. Son zamanlardaki Bitcoin yükselişinin arkasında Terra ekosistemi ve Luna Vakfı’nın 10 milyar dolarlık BTC alma planlarının da etkisinin olduğu düşünülüyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde 19 milyonuncu Bitcoin de çıkarılmış ve geriye çıkarılması gereken 2 milyon Bitcoin kalmıştı. Bitcoin’in arzının azalmasında önemli bir dönüm noktası olan psikolojik 19 milyon sınırının geçilmesi de fiyat artışını olumlu etkilemiş olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

El Salvador geçtiğimiz hafta 1 milyar dolarlık tartışmalı Bitcoin tahvillerini ertelediğini duyurdu.

MicroStrategy CEO’su ve önemli Bitcoin savunucularından Michael Saylor, piyasanın henüz Bitcoin tahvilleri için hazır olmadığını belirtti.

Bloomberg’e konuşan Michael Saylor, insanların mortgage tabanlı tahvilleri sattıkları gibi Bitcoin tabanlı tahvilleri de satacakları günlerin gelmesini çok istediğini ancak piyasanın buna henüz hazır olmadığını söyledi.

Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada uzun zamandır planladıkları 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvillerini ertelediklerini duyurdu. Ülkenin ekonomi bakanı, erteleme nedeni olarak olumsuz piyasa koşullarını gösterirken, devlet başkanı Nayib Bukele emeklilik reformundaki gecikmelere işaret etti.

Reuters’a konuşan ekonomi bakanı Alejandro Zelaya, “bence henüz zamanı değil” dedi. “Mayıs veya Haziran’da olabilir ancak piyasa değişkenleri farklılıklar gösteriyor. Eylül’den sonra ise bunu yapmak daha da zorlaşacaktır” dedi.

Zelaya’ya göre, El Salvador’da ultra düşük vergili bir Bitcoin şehrinin oluşturulmasını finanse etmek için tasarlanan, merakla beklenen Bitcoin tahvilleri, 1.5 milyar dolara ulaşabilecek “önemli ölçüde fazla aboneliğe” sahip olacak. Toplanan fonların yarısı ülke tarafından daha fazla Bitcoin satın almak için kullanılacak ve geri kalanı volkanik Bitcoin madenciliği altyapısını geliştirmek için ayrılacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar