5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Bitcoin Tarihi Zirvesine Ulaştı, Ancak Geleneksel Yatırımcılar Hala Şüpheli

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin rekor üstüne rekor kırmasına rağmen, geleneksel hisse senedi yatırımcıları, onu patlamayı bekleyen bir balon olarak görüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Geleneksel yatırımcılar, Bitcoin fiyatı ile ilgili şüphe duymaya devam ediyor.
  • Borsalar büyümeye devam ediyor ancak bazıları bu eğlenceli partinin bitebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Bitcoin tarihinde ilk kez 51.400 Dolar seviyesine ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Bitcoin Çılgınlığı, 17. Yüzyıl’daki Lale Çılgınlığına Benziyor”

Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi Gabriel Makhlouf dün Bitcoin satın almayacağını açıkladı. Hatta, bunu yapmanın, çöküş ve yaygın kişisel iflaslarla sonuçlanan 17. yüzyıldaki Hollanda lale çılgınlığına katılmaya benzediğini öne sürecek kadar ileri gitti.

İrlanda merkez bankasının da yöneticisi olan Makhlouf, “Şahsen paramı buna yatırmazdım, ancak bazı insanlar bunun iyi bir yatırım olduğunu düşünüyor. Üç yüz yıl önce, insanlar bunun bir yatırım olduğunu düşündükleri için lalelere para koydular.” diye yazdılar.

Kurumsal yatırımcılar arasında yakın zamanda yapılan bir ankette yankılanan duygu da benzer çizgide görünüyor. Gartner Finance’a göre, finans yöneticilerinin yalnızca %5’i 2021’de BTC’yi elinde tutacağını açıkladı.

Bitcoin’deki En Önemli Sorunlar: Dalgalanma ve Düzenleyici Kurumlar

Gartner Finance araştırma şefi Alexander Bant, “Bitcoin’in kurumsal bir varlık olarak kullanılması söz konusu olduğunda çözülmemiş birçok sorun var. Bu zorluklar konusunda daha fazla netlik kazanana kadar kripto para benimseme oranının hızla artması pek olası değil.” ifadelerini kullandı.

Bant’ın bahsettiği zorluklar: düzenleyici kurumlar ve kripto paradaki aşırı dalgalanma. Ancak Elon Musk ve diğerlerinin beğenilerini halihazırda en yüksek seviyeye taşıyan şey de Bitcoin’in yüksek oranda dalgalanması gibi görünüyor. Nitekim, şirketin Bitcoin satın aldığını açıklamasından bu yana Tesla, hafta içinde 420 milyon Dolarlık kar elde etti.

İlgili Haber:  Bitcoin’de Çöküş Yaşansa Bile Boğa Koşusu Hayatta Kalmaya Devam Edecek

Ayrıca Alman yayın organı Welt’in piyasa analisti Holger Zscahepitz, Bitcoin fiyatının yükselişinden bu yana altın fiyatlarının düştüğüne dikkat çekti.

Ancak OG yatırımcısı Peter Brandt ise, Bitcoin’in tarihsel fiyat artışının BTC trenine katılmak için doğru bir zaman olmayabileceğini belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar