Bitcoin, Tarihinin İkinci En Yüksek Günlük Fiyatını Gördü

Hakim kripto para birimi Bitcoin (BTC), şu anda tarihinin en yüksek ikinci işlem gününü yaşıyor ve BTC/USD 19.330 dolarlık yeni çok yıllık en yüksek seviyesine ulaşmış bulunuyor.

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, Bitcoin‘in aniden 19.000 dolarlık dirençle mücadele etmesinden sonra bugün itibariyle kutlama yapmak için bir neden veriyor.

BTC fiyatı şimdiye kadarki en iyi ikinci günü görüyor

Hızlı kazançlar getirmesinin ve 20.000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırmasının cazibesi karşısında elde edilen başarılar, Bitcoin rakamlarında fark edilmedi.

Messari veri kaynağının kurucusu Ryan Selkis, Bitcoin’in, varlığının sadece bir gününde 19.000 doların üzerinde işlem gördüğünü belirtti.

Buna karşılık bu en büyük kripto para birimi, 2020’de şimdiye kadarki en uzun süre dahil olmak üzere 283 gün 10.000 dolar üzerinde harcadı. Bu gelişme üzerine Selkis, bugün 20 bin doların görülüp görülemeyeceğini sorgulamaya başladı.

Ve şimdiye kadarki en iyi ay yaşanıyor

Öte yandan veriler, Bitcoin’in ABD doları cinsinden tarihinin herhangi bir ayından daha fazla değer kazandığını ortaya koydu. 24 Kasım’da attığı bir tweet’te analist PlanB, son üç buçuk haftanın Bitcoin’in yaşamındaki diğer dönemlerden farklı olduğunu vurguladı.

En büyük kripto para birimi, 18.000 doları yeniden test ettikten sonra salı günü yükselmeye devam etti ve 24 saatin altında ABD doları fiyatına 1.300 dolardan fazla para ekledi.

PlanB için bu performans, Bitcoin’in sadece rekorları kırmakla kalmadığını ve yakın gelecekte daha da büyük kazançlar sağlayacağını göstermiş oldu. Bu, uzun süreli Bitcoin fiyat artış trendini işaret eden bölgeye girmeye başlayan göreli güç endeksine (RSI) bağlıydı.

Bitcoin’in yavaş ama emin adımlarla ilerlediğini belirten analist, şu anda yaşanılan sürecin bir boğa piyasası başlangıcı gibi görünmeye başladığını açıkladı.

  İlk 100 Bitcoin Adresi Son 30 Günde 11 Milyar Dolarlık Daha Fazla BTC Biriktirdi

+5.400 dolarla en iyi Bitcoin ayının yaşanmakta olduğunu ifade eden PlanB, boğa piyasası seviyelerine doğru ilerleyen bir göreli güç endeksiyle karşı karşıya bulunulduğunun altını çizdi.

Analist, göreli güç endeksinin kasım başında güçlü olduğunu ve Bitcoin’in fiyat artışına rağmen aşırı satın alındığının sinyalini vermediğini belirtti.

Bu arada, BTC/USD tarihi tüm zamanların en yüksek seviyelerinden sadece %2.4 oranında düştü ve arada büyük borsa Bitstamp’tan gelen veriler, bu durumu onaylamaya devam etti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın