8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Piyasa Toparlanırken, Bitcoin Tekrar 40.000 Doların Üzerine Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin şu anda 20 Şubat’tan bu yana ilk kez 40.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle piyasa istikrarsızlığa gömülmüştü. Piyasa bugün hafif toparlanır gibi oldu. Bitcoin son 24 saatte %6 artış gösterdi. Bu haberin girildiği sırada 41.280 dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

24 Şubat’ta başlayan Rusya işgalinin ardından, Bitcoin’in fiyatı, kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte düşmüştü.

İşgalin ilk 24 saati boyunca, genel kripto para piyasası kabaca %5 düşerek değeri olarak 1.6 trilyon dolarlık bir rakama geriledi. İşgalin başladığı gün yarım saatten kısa bir sürede Bitcoin 37.000 dolardan 35.500 doların altına düştü.

Tabii ki, darbe alan sadece kripto piyasası değildi. ABD borsaları, Dow Jones’un %1.3 düşmesiyle düzeltme bölgesine girmişti.

Toparlanma

İşgalin ardından Batı dünyası Rusya’yı protesto noktasında birleşti ve ülkeye yönelik yaptırımlar sertleşirken, piyasalar toparlanmaya başladı.

Ukrayna’nın işgalinin başlamasından sadece bir gün sonra, Bitcoin %7 oranında toparlanarak 38.000 doların üzerine çıktı. Analiz firması Kaiko’nun verilerine göre Rus rublesi karşısında Bitcoin ticareti şu anda dokuz ayın en yüksek seviyesinde.

Daha geniş kripto piyasası da iyi bir toparlanma sergiledi ve kripto para piyasası değeri aynı gün 1.7 trilyon dolara ulaştı. Bu haberin girildiği esnada, piyasanın toplam piyasa değeri 1.8 trilyon dolardı.

Terra ve Solana gibi diğer büyük kripto para birimleri de benzer şekilde önemli toparlanmalar yaşadı. Terra bugün %9.5 artarken, Solana yaklaşık %8 arttı.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un ise, toparlanması daha yavaş oldu. ETH son 24 saatte %2 arttı ve şu an yaklaşık 2.800 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar