8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin Tekrar 46.000 Dolar Seviyesine Geriledi, 50.000 Dolar Eşiği Aşılabilecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin bugün tekrar 46.000 dolar seviyelerine geriledi.

Binance indirim kodu

Son bir haftada yaklaşık %7 artış gösteren Bitcoin, gün içinde %1 düşüşle tekrar 46.000 seviyelerine düştü. Bu haber girildiği sırada Bitcoin 46.602 dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Her ne kadar Bitcoin ve kripto para piyasası son günlerde yükseliş trendine girmiş olsa da, çoğu kripto para geçen seneki ATH seviyelerinden oldukça düşmüş durumdalar.

Bitcoin örneğin, geçen sene Kasım ayında 69.000 dolara kadar çıkarak ATH yapmıştı. Bitcoin o tarihten itibaren %32 değer kaybetmiş durumda.

Ethereum’da durum nasıl?

Ethereum’da da durum farklı değil. Tek fark var; Ethereum Haziran’da gerçekleşmesi beklenen büyük geçişi şimdiden fiyatlıyor gözüküyor. Analistler Ethereum’un fiyat noktasında Bitcoin ve diğer altcoinlerden ayrılarak farklı hareket edeceğini düşünüyor.

Ethereum son 7 günde %9 değer kazanırken, gün içinde sabit kalmayı başardı. Ethereum fiyatı bu haber girildiği esnada 3367 dolardı.

Ethereum da Bitcoin gibi 4878 dolarla ATH yaptığı geçen sene Kasım ayından bu yana %30 değer kaybetti.

Analistler Haziran’da gerçekleşmesi beklenen büyük PoS geçişinin Ethereum fiyatı üzerinde şimdiden olumlu etkisi olacağını düşünüyor.

Kripto para piyasası ısı haritası (24-31 Mart)
Kripto para piyasası ısı haritası (24-31 Mart)

Diğer altcoinlerde durum nasıl?

Son 24 saat grafiğine baktığımızda en çok artış gösteren altcoinler %23 ile Zilliqa, %17 ile Waves, %10 ile Synthetix Network, %8 ile Avalanche ve Theta oldu.

Yine son 24 saat grafiğine baktığımızda en çok düşüş yaşayan altcoinler ise, %7 ile Chiliz, %5 ile Apecoin ve Litecoin oldu.

Bitcoin 50.000 doları aşabilecek mi?

Bitcoin özellikle Rusya-Ukrayna savaşı esnasında gerçek hayatta kullanım senaryosunu gerçekleştirdi ve adeta tüm dünyaya gösterdi. Savaşın her iki tarafı da Bitcoin ve kripto paralara yöneldi. Ukrayna tarafı Bitcoin’i bağış toplamak için kullanırken, Rusya tarafı yaptırımlardan kaçmak için kullandı. Bu da Bitcoin’in gerçek hayatta kullanımının bir ispatı oldu.

İlgili Haber:  Bitcoin 14 Bin Dolara Doğru İlerliyor

Analistler bu durumun Bitcoin’in konumunu güçlendirdiğini ve fiyatında bir momentuma neden olacağını düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde MicroStrategy kredi alarak Bitcoin satın almıştı.

Yatırımcı güveni arttıkça Bitcoin’e olan ilgi de artacak ve yakın zamanda 50.000 dolar psikolojik sınırı tekrar aşılacak gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar