3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Tekrardan Bir Boğa Piyasasına mı Giriyor? Uzmanlar Mevcut Durumu Değerlendirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin fiyatının yaklaşık 65.000 dolarlık rekorunun ardından büyük düşüş göstermesinin ardından kripto paralar aylardır zayıf bir performans gösteriyordu.

Binance indirim kodu

Yaklaşık bir aydır 30.000 dolar civarında seyreden Bitcoin, 20 Temmuz tarihinde tekrardan bir darbe almış ve bu seviyenin altına inmişti. Ancak bunun ardından BTC tekrardan 30.000 doların üstüne çıktı piyasadaki panik havası da bir nebze azaldı.

Binance indirim kodu

“Bitcoin (BTC)’nin Sahip Olduğu Kuruluş Tezleri Geçerliliğini Sürdürmeye Devam Ediyor”

Bitcoin’in düşüş trendinden kurtulması için ünlü Bitcoin savunucularının devreye girmesi gerekse de kripto para uzmanlarına göre Bitcoin’in kuruluş tezleri geçerliliğini korumaya devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto para ve finans medya şirketi BlockWorks’ün kurucusu Jason Yanowitz, Bitcoin fiyatının geçmişte de benzeri görülen bir konsolidasyon periyodunda bulunduğunu söyledi: “2021 yılı, 2013 yılı gibi geçeceğe benziyor. 2013 yılındaki boğa rallisinde Bitcoin 260 dolara fırlamış ve bunun ardından %80 düşüş gösterdikten sonra 210 gün boyunca konsolidasyon hareketi yapmıştı. Dar aralıktaki bu hareketinin ardından BTC, 2013 yılının Aralık ayında 1.100 dolara fırlayarak kendisine ait fiyat rekorunu tazelemişti.” Analizci, şu anda içinde bulunduğumuz boğa koşusunun 2013’tekine benzer bir performans ortaya koyabileceğini düşünüyor.

Kısa bir süre önce 4.2 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşan Futureswap borsasının kurucusu ve CEO’su Derek Alia da Bitcoin ve genel kripto para dünyası için benzer görüşler savundu: “Kripto paraların boğa koşusu tarihçesini incelediğinizde, %50’den daha büyük düşüşlerin çok da nadir olmadığını görürsünüz. Şu sıralar piyasanın bu kadar çalkantılı olmasının nedeni sektörün henüz emekleme aşamasında olması olabilir. Yeni kurumsal sermaye girişleriyle birlikte kripto dünyası rekor sayıda kullanıcı ve uygulamaya ulaşmaya yaklaştı. Bu gelişmeler zamanla piyasadaki volalite değerlerini azaltacaktır.”

İlgili Haber:  2021 Yılında En İyi Performans Gösteren 10 Kripto Para

“Kripto Para Piyasası İçin Denetim Adımları Tehdit Olarak Algılanmamalı”

Merkeziyetsiz bulut bilişim alanında uzmanlaşan Phala şirketinin kurucusu ve CEO’su olan Martin Tong ise, birçok kişinin korktuğu regülasyon adımlarının aslında uzun vadede Bitcoin ve kripto para topluluğuna yardımcı olabileceğini düşünüyor: “Bazı piyasa katılımcılarının düşündüğü gibi denetim sağlayıcıları kripto paraların düşmanı değiller. Gerekli piyasa ve tüketici koruması adımları atıldığında sürdürülebilir büyüme adına genel olarak pozitif işaretler görüyoruz.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar