2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Bitcoin Tekrardan Yeşil Bölgede – Wyckoff Modeline Göre Yeni Ralli Başlayabilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve diğer kripto para piyasaları Pazartesi günü yaşanan çöküş dalgasının ardından yeşil bölgeye geri döndü. Wyckoff şeması dikkate alındığında analizcilere göre yeni bir ralli kapıda olabilir. Bununla birlikte Çinli kripto para şirketlerinin de Çin dışına taşınmaya başladığı görülüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı tekrardan yükselişe geçti. Pazartesi günü yaşanan fiyat düzeltmesiyle beraber 30.000 doların altına inen BTC tekrardan toparlanma sürecine girmiş gibi görünüyor. BTC ile birlikte altcoinlerin büyük bir kısmı da günlük bazda çift haneli yükselişler sergilerdi. Bu yazının yazıldığı anlarda 33.760 dolardan işlem gören Bitcoin, dünün en düşük seviyesi olan 29.250 dolardan %15 daha yüksek bir seviyede bulunuyor.

Binance indirim kodu

Michael Saylor’un şirketi MicroStrategy 13.000 adet BTC alımı yaptığını açıklamıştı. Görünen o ki “dipten alma” mantığını uygulayan tek isim Michael Saylor olmadı. Glassnode’un paylaştığı On-chain verilerine göre Bitcoin borsalarına yatırılan BTC miktarı 24 saatte %19 azaldı. Aynı borsalardan çekilen BTC miktarı ise düne göre %2.7 yükseliş gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kurumsal Bitcoin Toplama Dönemi Sona mı Erdi?

Twitter üzerindeki kripto para dünyasında, mevcut fiyat hareketlerini yorumlamak amacıyla Wyckoff metodu denilen bir sistem giderek popülerlik kazanıyor. 1930’lu yıllarda ABD’li yatırımcı ve grafik analizcisi Richard Wyckoff tarafından geliştirilen metoda göre bir piyasadaki kurumsal aktörlerin tamamı tek bir varlık olarak varsayılıyor ve buna “bileşik operatör” adı veriliyor. İşte Wyckoff metodu da bu bileşik operatörün davranışlarını şematize etmeye çalışıyor. Kısaca tanımlamak gerekirse, metot ile birlikte kurumların kendi varlık miktarını arttırdığı (toplama aşması) ve bu varlıklarını sattığı (dağıtma aşaması) periyotlar belirlenmeye çalışılıyor.

Diğer tarafta ise bu “bileşik operatörün” davranışlarından dolayı huzursuzluk hissedip bu büyük balinalara koz veren küçük yatırımcılar bulunuyor. Analizcilere göre ise Pazartesi günü yaşanan Bitcoin (BTC)’in 30.000 doların altına inişi zayıf halkaların son bir kez hırpalanması anlamına geliyor olabilir. Twitter’da paylaşılan Tweet’e göre, Bitcoin’in günlük grafiği Wyckoff metoduyla oluşturulan aşamalara mükemmel bir şekilde oturuyor.

İlgili Haber:  Taklitçi Bir Hesap Kurt Cobain NFT’si Satıyor

bitcoin

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki Bitcoin fiyatı genellikle tek bir bakış açısı ya da grafik ile yorumlanamayacak şekilde karmaşık hareketler sergiliyor. Tek başına Wyckoff modeline göre yatırım yapmak da Stock-to-Flow modeline göre yatırım yapmak da pek akıl kârı olmayabilir. Ancak küçük yatırımcıların yatırımlarının batması ya da çıkması durumuna büyük balinaların karar verdiği de artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bu yüzden uzmanlara göre Wyckoff şemasını en azından ek bir kaynak olarak göz önünde bulundurmakta fayda var.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar