2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin Geçen Yıldan Bu Yana En İyi Ayını Yaşıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara kadar çıkmıştı. O günden bugüne %65’ten fazla değer kaybetti, ancak Temmuz 2022 itibariyle birazcık toparlandı. Bitcoin Temmuz’da %19 arttı ve geçen yıldan bu yana en iyi ayını yaşıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin son 1 ayda %19, son 7 günde %5, son 24 saatte ise %1 artış yaşadı. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin fiyatı 23.900 dolar civarındaydı. Ancak daha da önemlisi, Bitcoin’in 30 günlük yükselişi, geçen sene ATH yaptığı Ekim ayından bu yana yaşadığı en büyük artış.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Peki tüm dünyanın enflasyon ve olası bir resesyonla boğuştuğu bir dönemde kripto paralarda yaşanan böylesi bir artışı ne ile yorumlayacağız? Yükseliş sinyalleri diyebilir miyiz? Fed faiz oranlarını yükseltirken, yatırımcılar teknoloji hisse senetleri ve kripto gibi “riskli” varlıkları elden çıkarıyor.

Bugünün verileri göz önüne alındığında, Bitcoin beklenenden daha iyi performans sergiliyor ve halen majör endekslerle yakından uyumlu gidiyor. ABD hisse senetleri Cuma günü üst üste üçüncü gün yükseldi ve en iyi performansını sergilemeye hazırlanıyor. Yatırımcılar, Federal Rezerv’in enflasyonu soğutmaya yönelik hamlelerine artık alışmış olsalar gerek, yaklaşık iki yıldan sonra hisse senetleri en iyi gününü yaşamaya hazırlanıyor.

Bu arada Bitcoin iyi bir ay geçiren tek dijital varlık değil: Ethereum şu anda 1.745 dolardan işlem görüyor – 30 günde %55 artış demek bu.

Ethereum’daki bu artış muhtemelen “Merge” olarak bilinen Ethereum’un uzun zamandır beklenen ve hızla yaklaşan yükseltmesiyle ile ilgili. Eylül ayına kadar Ethereum’un, hisse kanıtı adı verilen daha enerji verimli bir fikir birliği mekanizmasına geçmesi bekleniyor.

Bu yükseltme, madencilere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak. Bazıları, birleşmenin kripto para birimi üzerinde deflasyonist bir etkisi olabileceğini söylüyor, bu nedenle yatırımcılar öncekinden daha iyimser.

İlgili Haber:  Elon Musk’ın Bitcoin Açıklamalarına Kripto Endüstrisinden Sert Tepki Geldi

Ethereum madencileri ellerinde boşa çıkan cihazları Ethereum Classic gibi tokenlerde kullanmak isteyeceklerdir. ETC’ye dikkat!

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar