29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatını Gördü: 49.500 Dolar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, Sevgililer Gününde, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, 49.487 Dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyatını belirledi.
  • Kripto paranın fiyatı o seviyeden bu yana 47.400 Dolara geriledi.
  • Bu hafta bankalar kripto paraya yoğun ilgi gösterdi.

Bitcoin, 49.487 Dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyatını belirledi. Yeni rekorla birlikte kripto para sadece birkaç gün önceki 48.000 Dolar rekorunu gölgede bıraktı. Kripto paranın fiyatı o zamandan beri 47.400 Dolara geriledi.

Binance indirim kodu

Bu hafta elektrikli araç üreticisi Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar Dolarlık yatırım yaptı. Bunun sonucunda Bitcoin boğa koşusu yeni bir seviyeye ulaştı. Haberin ardından BTC fiyatı tek bir günde 8.000 Dolar arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Geleneksel Finans Bitcoin’e İlgi Gösteriyor

Geleneksel finans kuruluşlarının lider kripto paraya gösterdiği ilgi büyüyor.

En önemlisi, Amerika’nın en eski bankası olan BNY Mellon, müşterileri adına Bitcoin yatırımı yöneteceğini duyurdu. Endüstri liderleri, bunun piyasa için yükseliş sağlayan önemli bir kilometre taşı olduğunu söylüyor.

Dijital ödeme hizmetleri Venmo, Apple Pay ve PayPal (İngiltere), Bitcoin ödeme seçeneğini sistemlerine dahil etme planlarını duyurdu.

Stablecoinler Artıyor

İyi giden şey sadece Bitcoin değil. Kripto para borsaları, büyük miktarlarda Dolara sabitlenmiş USDC stablecoin aldı.

Borsalardaki stablecoinlerin değeri Ocak ayında ikiye katlanarak 900 milyon Doların üzerine çıktı.

Pek çok yatırımcı stablecoinleri seviyor. Çünkü Binance ve Coinbase gibi borsalardaki dijital varlıkları satın almak ve fiat para birimlerini kripto paraya dönüştürme konusunda teknik başarısızlıkları sıfıra indiriyor.

Stablecoin girişinin kripto para piyasası üzerindeki etkilerini tespit etmek zor olsa da; son stabilcoin alımının Bitcoin’deki fiyat artışına yardımcı olduğunu söylemek mantıklıdır. Çünkü Bitcoin’in en yaygın eşleşmesi USDT’dir: ABD Dolarına sabitlenmiş en popüler stablecoin.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), NANO ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi - 14 Mayıs

Kripto Para Havasında

Dün yalnızca Sevgililer Günü değildi. Aynı zamanda on altı günlük Çin Yeni Yılı’nın üçüncü günü idi. Bu, normalde, Çinli yatırımcılar toplu olarak para döktüğü için Bitcoin fiyatının düştüğü bir dönemdir.

Ancak, analistlere göre bu sefer büyük Çin çöküşünün gerçekleşeceğine dair hiçbir işaret yok. Bugünlerde kripto paranın ruh halini belirleyen şey: Batılı kurumsal yatırımcılar.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar