30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde İşlem Görüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatları bu öğleden sonra 33.000$’ın üzerinde işlem görüyor. Bu ayın başlarında ulaşılan 34.000$’ın üzerinde yeni rekor denemeleri devam ediyor. Dünyanın en önde gelen dijital parası, son olarak 34.435,42 dolara yükseldi. Kripto para 3 Ocak’ta test ettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.452.08$’ın %0.1 altında bulunuyor.

Binance indirim kodu

Dijital varlık, 2017’nin sonlarından beri zirvesi olan 20.000$’lık önceki rekor seviyesini kırdıktan sonra yeni zirvelere ilerliyor. Bitcoin fiyatlarının buradan nereye gidebileceğine gelince, birkaç piyasa gözlemcisinin teknik analizlerine bakmakta fayda var.

Binance indirim kodu

Digital Capital Management genel müdürü Tim Enneking, “Özellikle diğer teknik ticaret verilerinin yokluğunda tekrar tekrar gördüğümüz gibi, BTC fiyatı yuvarlak rakamlara çekiliyor” dedi. “Şimdi fiyat o kadar yüksek ki, bu tür dikkatleri tek tek binler yerine on binler alıyor. Bu, 30.000$ için açıkça doğru. Muhtemelen 40.000$ için daha da doğru olacaktır. ”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin keşfedilmemiş bölgede

Dijital paranın tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmanırken, çok az dirençle karşılaştığını belirten Enneking, şu anda “keşfedilmemiş” bölgede olduğumuzu vurguladı.

CryptoPatterns haber bülteninin yayıncısı Jon Pearlstone da benzer bir bakış açısı sundu. “Bitcoin’in 30.000$’a ulaştıktan sonra geri sıçradığı ve ardından 34.000$ aralığına geri döndüğü gerçeği yükselişe benziyor. Ancak bu güçlü destek veya zayıf direnç olarak görülmemeli. Çünkü bu fiyat seviyesinde çok az tarih var” dedi.

Her iki analist de dijital paranın önümüzdeki haftalarda ve aylarda neler yapabileceğine değindi. Enneking, Bitcoin’in 34.000$’a yükselişini 30.000$’lık bir ‘aşma’ olarak nitelendirdi. “Fiyat bu seviye etrafında dalgalanıyor. 28.5.000$’dan 33.000$’a kadar, 30.000 $’ın biraz altına vb. Düşük 30.000$’lardaki bu kısa vadeli konsolidasyonun 40.000$’ lık bir saldırı için hazırlık aşamasında olduğu oldukça açık görünüyor.”

İlgili Haber:  Bitcoin'in Pay Piyasaları ile İlişkisi Volatiliteye İşaret Ediyor

Pearlstone ayrıca, kripto paranın 40.000$’ın üzerine çıkması durumunda, bir sonraki direncin 50.000$’lık kilit fiyat seviyesinde olacağını tahmin ederek yukarıda belirtilen fiyat seviyesine de değindi.

Bununla birlikte, Bitcoin 27.500$’ın altına düşerse, dijital paranın 20.000$’ı yeniden test etme olasılığının yüksek olduğunu vurguladı.

Celsius Network‘ün kurucu ortağı, başkanı ve CEO’su Alex Mashinsky de, bir yükseliş durumunu desteklemek için pek çok neden olsa da, dijital paranın bir yılda %300’den fazla yükseldiğini ve geri çekilme için “gecikmiş” olduğunu belirtti.

“Mart’a kadar %30’luk ciddi bir düzeltme bekliyorum. Sonra 50.000$ veya daha fazla yeni yüksekler göreceğiz” dedi.

Mashinsky ayrıca, bitcoin’in altı haneli bir fiyat etiketine tırmanması için ihtiyaç duyulacak faktörlerden bahsetti.

“100.000 doları aşmamız için, ABD’deki yeni yönetimin BTC ve ETH’yi benimsediğini görmemiz ve kurumların partiye katılma yolunu açmamız gerekiyor.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar