Bitcoin, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Görmesinden Bu Yana %22 Düştü

Düşüşe rağmen veriler, HODLer sayısının arttığını gösteriyor.

Haberin Özeti

  • Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.000 Doları deneyimlemesinden bu yana %22 oranında düştü.
  • Ancak fiyattaki düşüşe rağmen Bitcoin HODLers sayısının arttığı gözlemlendi.
  • Guggenheim Partners’ın CIO’su Scott Minerd ise Bitcoin’de muhtemelen zirveyi gördüğümüzü ve kısa vadede 41.000 Dolar seviyesinin geçilemeyeceğini belirtti.

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, geçen yıl Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.900 Doları aştığından bu yana değerinin %22’sinden fazlasını kaybetti.

Varlık bugün itibarıyla 32.700 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu fiyat hareketinin bir sonucu olarak, Bitcoin’in piyasa değeri Aralık ayındaki 750 milyar Doları aşan değerle karşılaştırıldığında şu anda 600 milyar Dolara gerilemiş görünüyor; bu da 150 milyar Dolarlık devasa bir değer kaybını temsil ediyor.

Düşüşe Rağmen HODLers Sayısında Artış Var

Bitcoin 55 dönemlik hareketli ortalamanın (tüccarlar tarafından kullanılan popüler bir gösterge) altında işlem görüyor ve keskin bir düşüş trendi içerisinde yer alıyor. Söz konusu istatistik, Bitcoin’in işlem gördüğü son 55 fiyatın ortalama değerini hesaplar, bu da yatırımcıların piyasa eğilimini analiz etmesine ve değerlendirmesine olanak tanır.

Ancak düşen fiyatlara rağmen, analiz firması Glassnode, yatırımcıların varlığı satmak ve kar elde etmek yerine büyük miktarlarda Bitcoin satın aldıklarını öne sürüyor.

Geçen ayın verilerine göre, 270.000’den fazla Bitcoin’in kripto borsalarından “HODLers” olarak işaretlenen adreslere çekildiği dile getiriliyor.

Ancak, herkes bu fiyatlarla Bitcoin satın almakla ilgilenmiyor. Geçen hafta finans haber kuruluşu FT tarafından yayınlanan bir rapor, varlığın kötü şöhretli dalgalanmasının geleneksel varlık yöneticileri ve bankalar arasında alıcı eksikliğine neden olduğunu söyledi.

  Bitcoin'in Aşırı Dalgalı Geçen Haftası Kriptoya Olan İnancı Derinden Sarstı

“Bitcoin’de Zirveyi Gördük”

Bazı Bitcoin dostu hedge fonu yöneticileri de kısa vadede umutsuz görünüyor. Milyar dolarlık yatırım yöneticisi Guggenheim Partners’ın CIO’su Scott Minerd, Çarşamba günü bir CNBC röportajında ​​Bitcoin’in 2021’de 41.000 Dolar seviyesini geçeceğine ihtimal vermediğini belirtti.

Minerd, konu ile ilgili, “Muhtemelen önümüzdeki yıl veya daha fazlası için Bitcoin’deki zirveyi gördük. Ve 20.000 Dolar seviyesine doğru tam bir geri çekilme göreceğiz.” dedi.

Geçen yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin satın alma konusundaki ilgisini dile getiren Minerd, daha önce yatırımcıları cari fiyatlarla satın almaları konusunda uyarmıştı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın