1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Görmesinden Bu Yana %22 Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Düşüşe rağmen veriler, HODLer sayısının arttığını gösteriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.000 Doları deneyimlemesinden bu yana %22 oranında düştü.
  • Ancak fiyattaki düşüşe rağmen Bitcoin HODLers sayısının arttığı gözlemlendi.
  • Guggenheim Partners’ın CIO’su Scott Minerd ise Bitcoin’de muhtemelen zirveyi gördüğümüzü ve kısa vadede 41.000 Dolar seviyesinin geçilemeyeceğini belirtti.

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, geçen yıl Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.900 Doları aştığından bu yana değerinin %22’sinden fazlasını kaybetti.

Binance indirim kodu

Varlık bugün itibarıyla 32.700 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu fiyat hareketinin bir sonucu olarak, Bitcoin’in piyasa değeri Aralık ayındaki 750 milyar Doları aşan değerle karşılaştırıldığında şu anda 600 milyar Dolara gerilemiş görünüyor; bu da 150 milyar Dolarlık devasa bir değer kaybını temsil ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Düşüşe Rağmen HODLers Sayısında Artış Var

Bitcoin 55 dönemlik hareketli ortalamanın (tüccarlar tarafından kullanılan popüler bir gösterge) altında işlem görüyor ve keskin bir düşüş trendi içerisinde yer alıyor. Söz konusu istatistik, Bitcoin’in işlem gördüğü son 55 fiyatın ortalama değerini hesaplar, bu da yatırımcıların piyasa eğilimini analiz etmesine ve değerlendirmesine olanak tanır.

Ancak düşen fiyatlara rağmen, analiz firması Glassnode, yatırımcıların varlığı satmak ve kar elde etmek yerine büyük miktarlarda Bitcoin satın aldıklarını öne sürüyor.

Geçen ayın verilerine göre, 270.000’den fazla Bitcoin’in kripto borsalarından “HODLers” olarak işaretlenen adreslere çekildiği dile getiriliyor.

Ancak, herkes bu fiyatlarla Bitcoin satın almakla ilgilenmiyor. Geçen hafta finans haber kuruluşu FT tarafından yayınlanan bir rapor, varlığın kötü şöhretli dalgalanmasının geleneksel varlık yöneticileri ve bankalar arasında alıcı eksikliğine neden olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Haftanın Önemli Kripto Haberleri (2-8 Kasım)

“Bitcoin’de Zirveyi Gördük”

Bazı Bitcoin dostu hedge fonu yöneticileri de kısa vadede umutsuz görünüyor. Milyar dolarlık yatırım yöneticisi Guggenheim Partners’ın CIO’su Scott Minerd, Çarşamba günü bir CNBC röportajında ​​Bitcoin’in 2021’de 41.000 Dolar seviyesini geçeceğine ihtimal vermediğini belirtti.

Minerd, konu ile ilgili, “Muhtemelen önümüzdeki yıl veya daha fazlası için Bitcoin’deki zirveyi gördük. Ve 20.000 Dolar seviyesine doğru tam bir geri çekilme göreceğiz.” dedi.

Geçen yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin satın alma konusundaki ilgisini dile getiren Minerd, daha önce yatırımcıları cari fiyatlarla satın almaları konusunda uyarmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar