27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Hackerlar Hindistan Başbakanının Twitter Hesabından Bitcoin ile İlgili Tweetler Attı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance indirim kodu

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı, bugün erken saatlerde bir hacker saldırısına maruz kaldı. Hackerların, Bitcoin ile ilgili attığı tweetler herkesi heyecanlandırdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı, bugün erken saatlerde bir hacker saldırısına maruz kaldı.
  • Saldırganlar, Başbakanın hesabını ele geçirdikten sonra; ülkenin Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiği, 500 BTC satın aldığı ve bunu Hintli vatandaşlara dağıtacağı yönünde tweetler paylaştı.
  • Twitter hesabının hackerlardan kurtarılmasının ardından söz konusu tweetler silindi.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı, bugün erken saatlerde bir hacker saldırısına maruz kaldı. Modi, 2020 yılında da benzer bir saldırının hedefi olmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Hindistan Başbakanının Twitter Hesabı Hacklendi

Saldırganlar, Hintli Başbakanın hesabını ele geçirdikten sonra; ülkenin Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiği, 500 BTC satın aldığı ve bunu Hintli vatandaşlara dağıtacağı yönünde tweetler paylaştı. Bu tweetlerin ilk paylaşıldığı anlarda henüz hacker saldırısı resmi makamlarca onaylanmadığı için küresel ölçekte kripto para takipçileri bir hayli heyecanlandı.

Ancak bu heyecan kısa sürdü ve Modi’nin Twitter hesabı dakikalar içinde hackerlardan geri alındı. Bitcoin takipçilerini heyecanlandıran tweetler de hemen silindi.

Hindistan’da Bitcoin ve Kripto Para Düzenlemeleri

Öte yandan Hindistan kripto para endüstrisinin son günleri halihazırda hayli hareketli geçiyor. Hindistan’da bir kripto para yasasının günler içinde uygulamaya alınması bekleniyor. Bu hafta Hindistan Senatosunda, hükümet yetkililerinin ve resmi kurum temsilcilerinin katılımıyla yasa taslağı üzerine uzun süren müzakereler yapıldı.

Kripto para yasasına dair pürüzler giderildiğinde taslak direkt olarak Başbakan Narendra Modi’nin önüne gelecek ve onun kararı beklenecek.

Belki de hackerlar, Başbakanın Twitter hesabını bir süreliğine ele geçirerek kendilerince bir “lobi faaliyeti” gerçekleştirmeyi amaçladılar; ama ne oranda başarılı olacaklar, göreceğiz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend