5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin Uygulaması Bakkt, Google Pay ile Entegrasyon Sağladığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bakkt banka kartı sahipleri artık Bitcoin’lerini Google Pay üzerinden kabul eden satıcılarda harcayabilecekler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bakkt bugün Google Pay’i hizmetlerine entegre ettiğini duyurdu.
  • Bakkt kartına sahip olanlar artık Bitcoin’lerini Google Pay kullanan mağazalarda harcayabilirler.

Kripto para platformu Bakkt, kullanıcılarına Bitcoin’lerini günlük ürünlerde harcamanın alternatif bir yolunu sunmak için Google Pay ile entegrasyon sağladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Bakkt ve Bitcoin Ödemeleri

Duyuruda, ayrıca, Bakkt Visa banka kartı müşterilerinin Google Pay aracılığıyla kripto paralarını Dolar gibi fiat para birimlerine çevirebileceği bilgisi de yer aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bakkt, 2018 yılında Intercontinental Exchange (New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi) tarafından bir Bitcoin saklama hizmeti olarak başlatıldı; şirket, ayrıca Bitcoin vadeli işlem ticaret hizmeti de sunuyor.

Diğer hizmetlerinin yanı sıra Bakkt, kullanıcıların Bitcoin depolamasına, satın almasına ve satış yapmasına olanak tanıyan bir mobil cüzdan uygulaması da içeriyor. Mobil uygulama, kullanıcıların ödülleri toplamasına, arkadaşlarına Bitcoin göndermesine ve indirimli hediye kartları satın almasına olanak tanıyor. Ayrıca Bakkt, 2019 yılında Starbucks ile kurduğu ortaklık kapsamında kullanıcıların kripto para ödemesi yaparak günlük hayatlarında kahve satın almalarına da imkan sağladı.

Google Pay Kabul Eden İşletmelerde Bitcoin Harcaması Yapılabilir

Ancak bugünkü duyuru, temel olarak Haziran ayında piyasaya sürülen Visa banka kartı ile ilgili. Artık Bakkt kartına sahip olanlar, Bitcoin’lerini Google Pay kabul eden satış noktalarında özgürce harcayabilirler.

Google Pay, kullanıcıların temassız ödeme yapmalarını sağlayan ve Android telefonlarda yer alan bir uygulamadır. Dünya çapında milyonlarca işletme, Google Pay ile ödeme kabul etmektedir.

Bakkt CEO’su Gavin Michael konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu ortaklık, tüketicilerin kripto varlıklardan gerçek zamanlı ve güvenilir bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için Bakkt’ın kripto piyasasında sahip olduğu güçlü konumunun bir kanıtıdır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Karbonsuzlaştırılmaya Çalışılan Blok Zincirlerinin Önünde Tokenleştirme Engeli Mevcut

Bakkt, ayrıca yapay zeka, makine öğrenimi ve coğrafi konum işlevleriyle yeni analizler oluşturmak için Google Cloud’u da kullanacağını duyurdu.

Michael, konu ile ilgili, “Google Cloud servisleri ile ortak olmak, şüphesiz milyonlarca kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklenebilen, sınıfının en iyisi ve yenilikçi bir platform oluşturmaya devam etmemizi sağlayacaktır.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar