26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

JPMorgan: Bitcoin Uzun Vadede 146.000 Dolara Ulaşabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) ile altının yatırımcılar için bir “riskten korunma rolü” oynaması arasında görülen paralellikler yıllardır popüler bir şekilde ilerliyor. Şimdiye kadar, iki varlığın toplam piyasa değerindeki keskin tutarsızlık, bu analojileri önemli ölçüde sınırlamış bulunuyor. Altın, Aralık 2020’deki büyük Bitcoin fiyat artışından sonra bile Bitcoin’in 5.85 milyar dolarlık piyasa değerinin kabaca 4.6 katını yönetmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Yine de Amerikan çok uluslu megabank JPMorgan Chase’deki stratejistler, Bitcoin’in selefini ciddi şekilde geçebileceği olası bir senaryo öngörüyor. Bugün yayımlanan bir Bloomberg raporu, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki bankanın stratejistlerinin, Bitcoin’deki toplam özel sektör yatırımının şu anda her iki borsa yoluyla ticareti yapılan fonların veya külçelerin ve coinlerin, altına yatırılan değere eşit olacak bir yol çizdiğini ortaya koyuyor.

Binance indirim kodu

Yine de böyle bir yolun, Bitcoin‘in dalgalanmalarının değerli metalinkine yakınlaşmasına bağlı olduğu ve bu muhtemelen biraz zaman alacağı vurgulanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Alternatif bir para olarak altının yoğunlaşmasının, Bitcoin için uzun vadede büyük bir artı anlamına geldiğini ve Bitcoin’le altın arasındaki dalgalanmalarda görülecek bir yakınsamanın, hızlı bir şekilde gerçekleşmeyecek çok yıllık bir süreç gerektiği belirten rapor, 146.000 doların üzerindeki teorik Bitcoin fiyat hedefinin uzun vadeli bir hedef olduğunu ve dolayısıyla bu yıl için sürdürülemez bir fiyat hedefi olarak görülmesi gerektiğini söylüyor.

Orta vadede bir tahminde bulunmak zor görünüyor

Bitcoin birkaç günlük dalgalı ve oldukça değişken fiyat hareketini atlatıp dün itibariyle 27.700 dolar kadar kısa bir dalış yapmış ve ardından neredeyse 30.000 dolara yükselmiş bulunuyor. Bugün itibariyle coin, 31.5000 dolara yakın işlem görüyor. Dünkü düşüş, kripto paranın Aralık 2020’de 20.000 dolarlık fiyat noktasını geri kazanmasından bu yana en keskin olanı olarak değerlendiriliyor.

İlgili Haber:  FTX (FTT) Tokeni Bir Haftada Yüzde 46 Değer Kazandı! Yükselişin Sebebi Ne?

Bu kalıcı dalgalanma zemininde, JPMorgan stratejistleri yine de kripto para için spekülatif uzun vadeli pozisyonların birikmesine işaret eden güçlü olumlu işaretler belirliyor ancak orta vadede yatırım manzarasını okumanın zor olduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

Değerleme ve pozisyon zemininin, yeni yılın başında Bitcoin için çok daha zorlu hale geldiğini ve mevcut spekülatif çılgınlığın, Bitcoin fiyatını daha da yükselterek fiyatın fikir birliği bölgesine doğru ilerlemesi olasılığını dışlayamayacağını belirten stratejistler, 50.000 ile 100.000 ABD doları arasında bu tür fiyat seviyelerinin sürdürülemez olacağına inandıklarını vurguluyor.

Tüm zamanların en büyük toplu tasfiyesi gerçekleşti

1 Ocak itibariyle Bitcoin, altın karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıyor ve 2017 kış boğa piyasasında önceki zirvesini geride bırakıyor. Geçen yılın aralık ayında, Panigirtzoglou liderliğindeki aynı stratejist ekibin, Bitcoin’in gelecekte altının pazar payını tüketebileceğini ve kurumsal açıdan kripto paraya doğru büyük bir değişim öngördüğünü öne sürdüğü biliniyor.

Öte yandan olaylı bir ticaret ortamı, büyük kripto para borsalarında hacimlerin rekor seviyelere ulaşmasına neden olmuş bulunuyor. 4 Ocak’ta, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, 24 saatlik ticaret faaliyetinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 80 milyar dolar olduğunu bildiriyor. Borsa CEO’su, bunu bir perspektife koymak amacıyla, 15 Kasım 2017’den 15 Aralık 2017’ye, yani 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine giden ayda, Binance’nin 1 ayda 20 milyar dolarlık işlem hacmi elde ettiğini ifade ediyor.

Bununla birlikte, aynı ölçüde eşi görülmemiş bir şekilde vadeli işlem tüccarlarının yalnızca bir saat içinde Binance’de toplam 190 milyon dolar kaybetmesi, platformda bugüne kadarki en büyük toplu tasfiye değeri olarak öne çıkıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar