12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si, Yönetimi Altındaki Varlıklarda (AUM) 1 Milyar Dolara Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ProShares Bitcoin ETF, yönetimi altındaki varlıklarda (AUM) 1 milyar Dolara ulaştı ve 18 yıllık bir rekor kırdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ProShares Bitcoin vadeli işlemleri ETF, yönetimi altındaki varlıklarda (AUM) 1 milyar Dolara ulaştı ve 18 yıllık bir rekor kırdı.
  • ProShares fonu, başlatıldığı gün olan 19 Ekim’de 1 milyar Dolarlık işleme ulaşarak “şimdiye kadarki en yüksek organik hacim rekorunu” da kırmayı başardı.
  • ETF’nin işlem değeri ise bugün 2 milyar Dolar seviyesini geçti.

ProShares Bitcoin Strategy ETF bu hafta işlem görmeye başladığından beri, yönetimi altındaki varlıklarda (AUM) 1 milyar Dolara ulaşan en hızlı fon haline geldi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sinde Rekor Üstüne Rekor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu “BITO”nun merakla beklenen lansmanı, bir dizi dönüm noktası ve başarı ile sonuçlandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, fonun sadece iki günlük ticaretten sonra 10 haneli bir AUM’ye ulaşan en hızlı fon olduğunu bildirdi. BITO, 2004 yılında milyar Dolar seviyesine üç gün içinde ulaşan GLD koduna sahip altın bazlı bir fonu geride bırakmayı başardı.

Balchunas konu ile ilgili, “Hiç böyle bir şey görmedim. ProShares’in bile şok olduğuna bahse girerim.” dedi.

Balchunas, ayrıca, “$BITO bu hızla devam ederse, pozisyon limitleri nedeniyle ay sonuna kadar satın alacak herhangi bir vadeli işlem kalmayacak.” diye ekledi.

Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor

ProShares fonu, başlatıldığı gün olan 19 Ekim’de 1 milyar Dolarlık işleme ulaşarak “şimdiye kadarki en yüksek organik hacim rekorunu” da kırmayı başardı. BITO’nun ilk gününde 24 milyondan fazla hisse işlem gördü. ETF’nin işlem değeri ise bugün 2 milyar Dolar seviyesini geçti.

CoinGecko verilerine göre, Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sindeki bu yüksek ivme, Bitcoin fiyatının 20 Ekim günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.276 Dolara çıkmasına katkı sağladı. BTC, şu dakikalarda ise 66.277 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar