9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’si, Yönetimi Altındaki Varlıklarda (AUM) 1 Milyar Dolara Ulaştı

Önemli Gelişmeler

ProShares Bitcoin ETF, yönetimi altındaki varlıklarda (AUM) 1 milyar Dolara ulaştı ve 18 yıllık bir rekor kırdı.

blank

Haberin Özeti

  • ProShares Bitcoin vadeli işlemleri ETF, yönetimi altındaki varlıklarda (AUM) 1 milyar Dolara ulaştı ve 18 yıllık bir rekor kırdı.
  • ProShares fonu, başlatıldığı gün olan 19 Ekim’de 1 milyar Dolarlık işleme ulaşarak “şimdiye kadarki en yüksek organik hacim rekorunu” da kırmayı başardı.
  • ETF’nin işlem değeri ise bugün 2 milyar Dolar seviyesini geçti.

ProShares Bitcoin Strategy ETF bu hafta işlem görmeye başladığından beri, yönetimi altındaki varlıklarda (AUM) 1 milyar Dolara ulaşan en hızlı fon haline geldi.

blank

Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sinde Rekor Üstüne Rekor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu “BITO”nun merakla beklenen lansmanı, bir dizi dönüm noktası ve başarı ile sonuçlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, fonun sadece iki günlük ticaretten sonra 10 haneli bir AUM’ye ulaşan en hızlı fon olduğunu bildirdi. BITO, 2004 yılında milyar Dolar seviyesine üç gün içinde ulaşan GLD koduna sahip altın bazlı bir fonu geride bırakmayı başardı.

Balchunas konu ile ilgili, “Hiç böyle bir şey görmedim. ProShares’in bile şok olduğuna bahse girerim.” dedi.

Balchunas, ayrıca, “$BITO bu hızla devam ederse, pozisyon limitleri nedeniyle ay sonuna kadar satın alacak herhangi bir vadeli işlem kalmayacak.” diye ekledi.

Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor

ProShares fonu, başlatıldığı gün olan 19 Ekim’de 1 milyar Dolarlık işleme ulaşarak “şimdiye kadarki en yüksek organik hacim rekorunu” da kırmayı başardı. BITO’nun ilk gününde 24 milyondan fazla hisse işlem gördü. ETF’nin işlem değeri ise bugün 2 milyar Dolar seviyesini geçti.

CoinGecko verilerine göre, Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sindeki bu yüksek ivme, Bitcoin fiyatının 20 Ekim günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.276 Dolara çıkmasına katkı sağladı. BTC, şu dakikalarda ise 66.277 Dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Haber:  CNBC’nin Bitcoin Laneti Gerçek mi? Bazı Tüccarlar Buna İnanıyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend