10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Bitcoin ve Altcoin Piyasası Gerilemeye Devam Ediyor: BTC Fiyatı Dibi Gördü mü?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının toplam değeri son 24 saatte %6’dan fazla düştü. Federal Rezerv’in faiz oranlarını yakında yükseltebileceğini belirtmesinin ardından hisse senetleri de düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • CoinGecko verilerine göre BTC, 27 Aralık’tan bu yana 52.000 Dolardan 43.500 Dolara kadar geriledi.
  • Bu süreçte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de 2018’den bu yana en düşük oranı olan %37’ye kadar düştü.

İnternette çokça görürsünüz “Bitcoin’i dipten satıl al!” önerilerini… Peki bu dip tam olarak neresi?

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatında Ciddi Düşüş

Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde %6’nın üzerinde değer kaybetti. CoinGecko verilerine göre BTC, 27 Aralık’tan bu yana 52.000 Dolardan 43.500 Dolara kadar geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu süreçte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de 2018’den bu yana en düşük oranı olan %37’ye kadar düştü. Ancak bu BTC’nin, Ocak ayına kötü bir başlangıç ​​yapan tek kripto para olduğu anlamına gelmiyor. İlk 10 arasında Ethereum yaklaşık %8; Terra %9 ve Solana da %10 oranında değer kaybetti. Genel olarak kripto para piyasasının toplam değeri de %6’nın üzerinde düşerek 2.2 trilyon Dolara geriledi.

Kripto Para Piyasası Neden Düşüyor?

İnişli çıkışlı bir gün geçiren tek alan kripto para değil. ABD hisse senetleri de Federal Rezerv’in faiz oranlarını Mart ortasına kadar yükseltme takvimini açıklamasının ardından düşüş yaşadı. Fed, ekonomiyi istikrara kavuşturmak ve artan enflasyonu kontrol altında tutmak için para basmayı durduracak ve “borçlanmayı” daha pahalı hale getirecek.

Buna ek olarak Kazakistan’da son günlerde ortaya çıkan elektrik kesintilerinin Bitcoin madencilik faaliyetlerini etkilemesi de BTC fiyatındaki çöküşün önemli etkenlerinden biri olarak değerlendirildi. Ayrıca ülke ciddi bir politik kaos sürecinden de geçiyor. Akaryakıt fiyatlarına gelen yüksek zammın ardından büyük kitleler ülkede sokağa çıktı ve protestolar, Kazakistan Başbakanının istifasına neden oldu.

İlgili Haber:  Altcoin Fiyatları Yükseliyor

Son olarak geçtiğimiz günlerde Kosova ve İran gibi bazı ülkeler de enerji tüketimini gerekçe göstererek Bitcoin madenciliğini yasakladıklarını açıkladı. BTC fiyatı tüm bu etkenlerde ciddi şekilde yara almış gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar