Bitcoin ve DeFi Arasındaki Entegrasyonu Geliştirmeyi Amaçlayan Sovryn, 500 Bin Dolar Ödüllü Bir Hackathon Başlattı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Sovryn, platformunu geliştirmek için bir hackathon başlattı.

blank

Haberin Özeti

  • Sovryn, bir hackathon kapsamında kazananlara 500.000 Dolar ödül verecek.
  • Sovrython, Gitcoin ile ortak olması ile biliniyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) ve Bitcoin, birbirinden hep ayrı kaldı. Tüm büyük DeFi protokollerine ev sahipliği yapan Ethereum blok zincirinin aksine Bitcoin, akıllı sözleşmeleri desteklemiyor.

blank

Sovryn Nedir?

Ancak DeFi protokolü Sovryn, 2020 yılında, DeFi’yi Bitcoin blok zincirine bağlamanın bir yolunu buldu. Sovryn, bu anlamda, akıllı sözleşmeleri destekleyen izinsiz bir Bitcoin yan zinciri olan Rootstock (RSK) platformu üzerine inşa edilmiştir.

Sovryn yöneticileri tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada ise platformun gelişmesine yardımcı olmak için bir hackathon başlatıldığı duyuruldu. Hackathon, 18 Temmuz’da sona erecek ve kazananlara 500.000 Dolar ödül dağıtılacak. Sovryn, amacının iyi projeleri ve ekipleri belirlemek olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto tüccarları, şimdiye kadar Sovryn protokolüne 55 milyon Dolarlık bir kripto para kilitleme işlemi gerçekleştirdi. Tüm DeFi endüstrisinde kilitlenen 66 milyar Dolar göz önüne alındığında bu oldukça küçük bir parça gibi görülebilir. Ancak Sovryn platformu, Bitcoin blok zincirini temel alan, ekosistemi büyüten ve sayıları da giderek artan projelerden biridir.

Bitcoin ve DeFi Entegrasyonu Mümkün mü?

Bu tür projeler, DeFi’yi doğrudan Bitcoin ile entegre hale getirmeye çalışıyor. Aksi halde BTC sahipleri, Ethereum’daki merkezi olmayan borsalara ve borç verme sözleşmelerine erişmek için Bitcoin’i Wrapped Bitcoin gibi ERC-20 tokenlerine dönüştürmek zorunda kalıyor.

Sovryn yöneticisi Michael Parenti konu ile ilgili, “Çekiş kazanmaya yeni başlayan zengin bir ekosistem var. Ancak Bitcoin şüphecileri bunu kullanmak istemiyorlar. Biz de Gitcoin ile ortaklık yapmanın Bitcoin ve Ethereum hayranlarını bir araya getirebileceğini düşünüyoruz. Bu iki grup birbirlerini güçlendirerek gerçek rakiplerini, itibari para birimini, yenebilirler.” açıklamasını yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend