27 Mayıs 2022, Cuma
22.6 C
İstanbul

Bitcoin ve DeFi Arasındaki Entegrasyonu Geliştirmeyi Amaçlayan Sovryn, 500 Bin Dolar Ödüllü Bir Hackathon Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Sovryn, platformunu geliştirmek için bir hackathon başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sovryn, bir hackathon kapsamında kazananlara 500.000 Dolar ödül verecek.
  • Sovrython, Gitcoin ile ortak olması ile biliniyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) ve Bitcoin, birbirinden hep ayrı kaldı. Tüm büyük DeFi protokollerine ev sahipliği yapan Ethereum blok zincirinin aksine Bitcoin, akıllı sözleşmeleri desteklemiyor.

Binance indirim kodu

Sovryn Nedir?

Ancak DeFi protokolü Sovryn, 2020 yılında, DeFi’yi Bitcoin blok zincirine bağlamanın bir yolunu buldu. Sovryn, bu anlamda, akıllı sözleşmeleri destekleyen izinsiz bir Bitcoin yan zinciri olan Rootstock (RSK) platformu üzerine inşa edilmiştir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sovryn yöneticileri tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada ise platformun gelişmesine yardımcı olmak için bir hackathon başlatıldığı duyuruldu. Hackathon, 18 Temmuz’da sona erecek ve kazananlara 500.000 Dolar ödül dağıtılacak. Sovryn, amacının iyi projeleri ve ekipleri belirlemek olduğunu söylüyor.

Kripto tüccarları, şimdiye kadar Sovryn protokolüne 55 milyon Dolarlık bir kripto para kilitleme işlemi gerçekleştirdi. Tüm DeFi endüstrisinde kilitlenen 66 milyar Dolar göz önüne alındığında bu oldukça küçük bir parça gibi görülebilir. Ancak Sovryn platformu, Bitcoin blok zincirini temel alan, ekosistemi büyüten ve sayıları da giderek artan projelerden biridir.

Bitcoin ve DeFi Entegrasyonu Mümkün mü?

Bu tür projeler, DeFi’yi doğrudan Bitcoin ile entegre hale getirmeye çalışıyor. Aksi halde BTC sahipleri, Ethereum’daki merkezi olmayan borsalara ve borç verme sözleşmelerine erişmek için Bitcoin’i Wrapped Bitcoin gibi ERC-20 tokenlerine dönüştürmek zorunda kalıyor.

Sovryn yöneticisi Michael Parenti konu ile ilgili, “Çekiş kazanmaya yeni başlayan zengin bir ekosistem var. Ancak Bitcoin şüphecileri bunu kullanmak istemiyorlar. Biz de Gitcoin ile ortaklık yapmanın Bitcoin ve Ethereum hayranlarını bir araya getirebileceğini düşünüyoruz. Bu iki grup birbirlerini güçlendirerek gerçek rakiplerini, itibari para birimini, yenebilirler.” açıklamasını yaptı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar