Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar GTA 6’da Yer Alabilir

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 2 hafta önce

blank

GTA 6 ile ilgili büyük bekleyiş sürüyor. Son gelişmelere göre şirket ile bağlantılı olduğunu iddia eden bir kişi GTA 6’da Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili de içerikler olacağını söyledi.

blank

Grand Theft Auto (GTA) 6 için heyecan ile beklemeyen oyuncu sayısı çok azdır. Tam olarak 7 sene önce piyasaya sürülen GTA 5, yıllar geçmesine rağmen dünyanın en çok satan ikinci oyunu olmayı sürdürüyor. GTA’nın geliştirici stüdyosu olan Rockstar Games, yeni oyun ile ilgili şimdiye kadar herhangi bir detay paylaşmadı. Oyun ile ilgili herhangi bir resmi duyuru ya da toplantı düzenlenmedi. Durum böyle olunca oyuncular da çeşitli kaynaklardan sızan haberler ile yetinmek zorunda kalıyor.

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Tom Henderson: Oyuncular GTA’da Sanal Bitcoin ile Ödüllendirilecek

Ortalıkta dolaşan yeni bir haber ise Tom Henderson’dan geldi. Henderson, oyun dünyasında genellikle söyledikleri çıkan isimlerden biri olarak tanınıyor. Henderson’ın Twitter üzerinden yazdığına göre, yeni GTA’da oyuncular görevleri yaptıkça yalnızca sanal ABD dolarıyla değil ayrıca Bitcoin ve diğer kripto paralar ile de ödüllendirilecek. Bu ödüller tabii ki yalnızca oyun içerisinde kullanılabilecek paralar olacak. Ancak oyun içerisinde kullanılacak kripto paranın adının tam olarak BTC olup olmayacağı ise belli değil. Belki de Bitcoin yerine tamamen farklı bir isim de kullanılabilir.

Henderson’a Göre GTA 6 Kripto Para Adaptasyonunda İlerleme Sağlayabilir

Bu bilgiler doğrulanmamış olsa da, bir kripto paranın GTA 6’da kullanılabileceğini düşünmek aslında mantıklı olabilir. GTA oyunları genelde, gerçeklikten aşırı uzaklaşmadan, ABD toplumunu abartılı ve ironik bir şekilde gözler önüne seriyor. Oyunun bir önceki sürümü olan GTA 5’te oyuncular oyun içi hisse senedi borsalarında işlem yapabiliyorlardı. Bu özelliğin GTA 6’da da devam etmesi bekleniyor. Bu özelliğin kripto paraları da kapsayacak şekilde genişletilmesi yeni oyun için mantıklı bir adım olabilir. Henderson’a göre bu tür bir adım, gerçek piyasalar kripto para benimsenmesi için büyük bir anlama sahip olabilir.

Eğer GTA 6, önceki oyun olan GTA 5 kadar başarılı olması durumunda, kripto paraların genel adaptasyon süreci pozitif bir şekilde etkilenebilir. Ancak bu konuda önemli bir detay da bulunuyor. Birbiriyle örtüşen haberlere göre GTA 6’nın en erken çıkış tarihi 2023 gibi gözüküyor. Başka kaynaklara göre ise bu tarih 2025’e kadar ertelenebilir. Bu tarihlere kadar da kripto paraların adaptasyon süreci zaten yeterince ilerlemiş olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend