27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar GTA 6’da Yer Alabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

GTA 6 ile ilgili büyük bekleyiş sürüyor. Son gelişmelere göre şirket ile bağlantılı olduğunu iddia eden bir kişi GTA 6’da Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili de içerikler olacağını söyledi.

Binance indirim kodu

Grand Theft Auto (GTA) 6 için heyecan ile beklemeyen oyuncu sayısı çok azdır. Tam olarak 7 sene önce piyasaya sürülen GTA 5, yıllar geçmesine rağmen dünyanın en çok satan ikinci oyunu olmayı sürdürüyor. GTA’nın geliştirici stüdyosu olan Rockstar Games, yeni oyun ile ilgili şimdiye kadar herhangi bir detay paylaşmadı. Oyun ile ilgili herhangi bir resmi duyuru ya da toplantı düzenlenmedi. Durum böyle olunca oyuncular da çeşitli kaynaklardan sızan haberler ile yetinmek zorunda kalıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Tom Henderson: Oyuncular GTA’da Sanal Bitcoin ile Ödüllendirilecek

Ortalıkta dolaşan yeni bir haber ise Tom Henderson’dan geldi. Henderson, oyun dünyasında genellikle söyledikleri çıkan isimlerden biri olarak tanınıyor. Henderson’ın Twitter üzerinden yazdığına göre, yeni GTA’da oyuncular görevleri yaptıkça yalnızca sanal ABD dolarıyla değil ayrıca Bitcoin ve diğer kripto paralar ile de ödüllendirilecek. Bu ödüller tabii ki yalnızca oyun içerisinde kullanılabilecek paralar olacak. Ancak oyun içerisinde kullanılacak kripto paranın adının tam olarak BTC olup olmayacağı ise belli değil. Belki de Bitcoin yerine tamamen farklı bir isim de kullanılabilir.

Henderson’a Göre GTA 6 Kripto Para Adaptasyonunda İlerleme Sağlayabilir

Bu bilgiler doğrulanmamış olsa da, bir kripto paranın GTA 6’da kullanılabileceğini düşünmek aslında mantıklı olabilir. GTA oyunları genelde, gerçeklikten aşırı uzaklaşmadan, ABD toplumunu abartılı ve ironik bir şekilde gözler önüne seriyor. Oyunun bir önceki sürümü olan GTA 5’te oyuncular oyun içi hisse senedi borsalarında işlem yapabiliyorlardı. Bu özelliğin GTA 6’da da devam etmesi bekleniyor. Bu özelliğin kripto paraları da kapsayacak şekilde genişletilmesi yeni oyun için mantıklı bir adım olabilir. Henderson’a göre bu tür bir adım, gerçek piyasalar kripto para benimsenmesi için büyük bir anlama sahip olabilir.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE) vs. Shiba Inu (SHIB): Şirketler Hangi Köpekli Coini Tercih Ediyor?

Eğer GTA 6, önceki oyun olan GTA 5 kadar başarılı olması durumunda, kripto paraların genel adaptasyon süreci pozitif bir şekilde etkilenebilir. Ancak bu konuda önemli bir detay da bulunuyor. Birbiriyle örtüşen haberlere göre GTA 6’nın en erken çıkış tarihi 2023 gibi gözüküyor. Başka kaynaklara göre ise bu tarih 2025’e kadar ertelenebilir. Bu tarihlere kadar da kripto paraların adaptasyon süreci zaten yeterince ilerlemiş olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar