11 Ağustos 2022, Perşembe
24.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralardaki Düşüşe Rağmen Bu Altcoin Rekordan Rekora Koşuyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatının 45.000 dolar civarına gerilemesiyle beraber kripto para dünyasında genel olarak ayı lehine bir tablo izlenirken popüler kripto para kanalı Altcoin Buzz, Fantom (FTM) tokeninin kısa bir süre önce %70’lik bir fiyat artışı rallisi gösteren birkaç projeden biri olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Fantom (FTM) Kripto Paralardaki Düşüş Dalgasına Karşı Koyuyor

Altcoin Buzz’a göre, dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin fiyatının 45.000 doların altına inmesine ve genel kripto para piyasasındaki düşüşlere rağmen Fantom (FTM) çok da büyük bir darbe almamışa benziyor. Analizci düşüncelerini şöyle aktardı: “Kripto para dünyası, Bitcoin fiyatının düşüşüyle birlikte BTC’ye benzer tablolar çizdi. Ethereum fiyatı yaklaşık olarak %13 değer kaybederken Cardano da büyük fiyat düşüşü yaşayarak %14 erdi. Buna rağmen Fantom (FTM) bu düşüş trendine karşı koydu.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fantom (FTM), geliştiricilere göre uyarlanmış konsensüs algoritmaları kullanarak merkezsiz finans (DeFi) hizmetleri sunan bir yönlü düz ağaç (DAG) akıllı sözleşmeler platformudur. Platform, kendi tokeni olan FTM ile birlikte akıllı sözleşmeler alanında oluşan problemleri çözme amacı taşıyor. Bu problemler arasında, geliştiricilerin iki saniyenin altına indirmeyi başardıklarını söyledikleri işlem hızları da yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda bu kripto para platformunda kilitlenmiş olarak tutulan toplam varlık miktarı 117.184.344 dolardı.

Altcoin Buzz’a göre, genel kripto para dünyasındaki ayı lehine trend hareketlerine rağmen Fantom fiyatının bu trende karşı koyması, Fantom ekosisteminde son zamanlarda gerçekleştirilen önemli DeFi güncellemeleriyle bağlantılı olabilir. Analizci bu durumu şöyle açıklıyor: “FTM fiyatındaki son fiyat rallisinin, metin tabanlı bir RPG oyunu olan Rarity nedeniyle yaşandığı düşünülüyor. Rarity, Yearn.Finance (YFI) kurucularından ve aynı zamanda oldukça sıkı bir DeFi hayranı olan Andre Cronje tarafından geliştirildi.”

İlgili Haber:  Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) 2022’ye Güzel Bir Başlangıç Yaptı: Altcoinlerde %10’luk Artış!

Bu metin tabanlı RPG oyunu, oyunu oynayan kişilerden bir miktar Fantom (FTM) tokeni bulundurmasını istiyor. Bu FTM tokenleri, Rarity oyunu içerisindeki işlem ücretlerinin ödenmesinde kullanılıyor. Rarity oyununun en önemli özelliği, ganimet olarak nitelendirilen metin tabanlı NFT’lere ev sahipliği yapması olarak değerlendiriliyor. Bu metin tabanlı NFT’lerin, NFT alanındaki son popüler proje olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar