29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralardaki Düşüşe Rağmen Bu Altcoin Rekordan Rekora Koşuyor!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatının 45.000 dolar civarına gerilemesiyle beraber kripto para dünyasında genel olarak ayı lehine bir tablo izlenirken popüler kripto para kanalı Altcoin Buzz, Fantom (FTM) tokeninin kısa bir süre önce %70’lik bir fiyat artışı rallisi gösteren birkaç projeden biri olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Fantom (FTM) Kripto Paralardaki Düşüş Dalgasına Karşı Koyuyor

Altcoin Buzz’a göre, dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin fiyatının 45.000 doların altına inmesine ve genel kripto para piyasasındaki düşüşlere rağmen Fantom (FTM) çok da büyük bir darbe almamışa benziyor. Analizci düşüncelerini şöyle aktardı: “Kripto para dünyası, Bitcoin fiyatının düşüşüyle birlikte BTC’ye benzer tablolar çizdi. Ethereum fiyatı yaklaşık olarak %13 değer kaybederken Cardano da büyük fiyat düşüşü yaşayarak %14 erdi. Buna rağmen Fantom (FTM) bu düşüş trendine karşı koydu.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Fantom (FTM), geliştiricilere göre uyarlanmış konsensüs algoritmaları kullanarak merkezsiz finans (DeFi) hizmetleri sunan bir yönlü düz ağaç (DAG) akıllı sözleşmeler platformudur. Platform, kendi tokeni olan FTM ile birlikte akıllı sözleşmeler alanında oluşan problemleri çözme amacı taşıyor. Bu problemler arasında, geliştiricilerin iki saniyenin altına indirmeyi başardıklarını söyledikleri işlem hızları da yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda bu kripto para platformunda kilitlenmiş olarak tutulan toplam varlık miktarı 117.184.344 dolardı.

Altcoin Buzz’a göre, genel kripto para dünyasındaki ayı lehine trend hareketlerine rağmen Fantom fiyatının bu trende karşı koyması, Fantom ekosisteminde son zamanlarda gerçekleştirilen önemli DeFi güncellemeleriyle bağlantılı olabilir. Analizci bu durumu şöyle açıklıyor: “FTM fiyatındaki son fiyat rallisinin, metin tabanlı bir RPG oyunu olan Rarity nedeniyle yaşandığı düşünülüyor. Rarity, Yearn.Finance (YFI) kurucularından ve aynı zamanda oldukça sıkı bir DeFi hayranı olan Andre Cronje tarafından geliştirildi.”

İlgili Haber:  Fantom Fiyatı, Bir Gecede %10 Oranında Yükseldi: İşte Nedeni

Bu metin tabanlı RPG oyunu, oyunu oynayan kişilerden bir miktar Fantom (FTM) tokeni bulundurmasını istiyor. Bu FTM tokenleri, Rarity oyunu içerisindeki işlem ücretlerinin ödenmesinde kullanılıyor. Rarity oyununun en önemli özelliği, ganimet olarak nitelendirilen metin tabanlı NFT’lere ev sahipliği yapması olarak değerlendiriliyor. Bu metin tabanlı NFT’lerin, NFT alanındaki son popüler proje olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend