Bitcoin ve ETH Fiyatları 2020 Yılının Zirvesine Ulaştı

ABD Başkanlık Seçimlerindeki belirsizlik ve Infura’da yaşanan bir hizmet kesintisi, Ethereum ve Bitcoin tüccarlarının yükseliş trendini kesintiye uğratmadı.

Bitcoin ve Ethereum tüccarlarının yükseliş havası, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirsiz seçim sürecine ve Ethereum’un en büyük hizmet sağlayıcılarından biri olan Infura’nın önemli bir kesintiye uğramasına rağmen güçlü kalmaya devam ediyor.

Yedi aylık bir yükselişin ardından, Bitcoin bugün rekor üzerine rekor kırmayı başardı. Token güne 15.136 Dolardan başladı ve saatler sonra 16.000 Dolar seviyesine yükseldi. Ancak, 16.000 Dolar o anın psikolojik engeli haline geldi; seviyeyi geçtikten hemen sonra, token şu anki 15.859 Dolar düzeyine geriledi.

Tüccarların böylesine coşkulu bir dönem yaşamalarının üzerinden hayli zaman geçmişti. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, tüccarlar arasında %86 oranında bir açgözlülük hissi tespit ediyor; bu da piyasanın düzelmeye gidebileceğini gösteren olumlu bir oran olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan, gelecek dönem başkanı olması kesinleşen Biden’ın koronavirüs yardım planına ilişkin açıklamaları ve kripto dostu bir danışman atanması ile uzun süredir devam eden “çökme” korkusu da ortadan kalkabilir.

Ethereum, Yükselişini Sürdürmek İstiyor

FUD’yi yenmeyi başaran bir başka kripto para birimi Ethereum’dur. Birkaç saat önce, bir hata nedeniyle Geth düğüm yönetim hizmeti Infura’nın bir kısmının çöktüğü haberleri duyulmaya başladı. Sonuç olarak, birkaç borsa ERC20 token çekme hizmetlerini askıya aldı. Dünyanın en büyük borsası Binance da söz konusu teknik arıza nedeniyle etkilenenler arasındaydı. Ancak tüccarlar bunu umursamadı, haberleri okudu ve yine de çılgınca ETH satın almaya devam etti.

Kripto para birimi 476.80 Dolara ulaşmayı başardı. Bu miktar kesinlikle kayda değer. Çeşitli kaynaklara göre bu değer, 2020’nin en yüksek fiyatı olarak dikkat çekiyor. Bazı kaynaklar ise bunun, bu yıl içinde gerçekleşen ikinci en yüksek fiyat olduğunu dile getiriyor. Şu anlarda ise ETH fiyatı 464 Dolar civarında seyrediyor.

  ABD'de Adayların Bitcoin Sahipliği Neden Açıklanmalı?

Bitcoin’de olduğu gibi, grafikler Ethereum’da da sürekli olarak yükselen bir eğri gösteriyor. Stablecoin ve DeFi projelerinin patlaması, Ethereum ekosisteminin genişlemesini ve yerel token ETH talebini de arttıran bir etki olarak belirtiliyor.

Akıllardaki soru ise şu: En önemli iki kripto para birimi için bir sonraki sınır ne olacak?

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın