Bitcoin ve Ethereum Rekor Seviyelere Çıkarken, XRP %15’lik Bir Sıçrama Yaşadı

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 6 ay önce

blank

Gündem özeti

  • XRP fiyatı %15’e kadar yükselirken Bitcoin ve Ether de rekor seviyelere yakın işlem gördü.
  • Elon Musk’ın Tesla’sının Bitcoin satın alımı, fiyatı pazartesi günü rekor seviyeye yükseltti.
  • Mastercard ve BNY Mellon’un kripto dünyasına ilgi göstermesinin ardından Bitcoin perşembe günü yeni bir yükseliş trendi yaşadı.

Elon Musk’un Tesla’sının 1.5 milyar dolarlık Bitcoin’i ele geçirmesinin ardından kripto paralara yönelik ilginin artması üzerine BNY Mellon ve Mastercard’ın dijital tokenleri kullanma yönünde adımlar atmasıyla birlikte XRP fiyatı bugün itibariyle yükselmeye başladı.

blank

XRP, bugünün ilk saatlerinde %15 artarak 0.5954 dolardan işlem gördü.

Bitcoin fiyatı, perşembe günü dokunduğu 48.300 doların üzerinde rekor düzeyde yüksek olan Bitstamp borsasında 47.412 dolardan %2.4 yüksekti.

Ethereum ağındaki yerel kripto para olan Ether ise Bitstamp’ta %6’lık bir artış kaydederek 1.769 dolara kadar çıktı. Ayrıca, haftanın başlarında 1.800 dolardan fazla rekor yüksek bir seviyeye ulaştı.

Ancak internet mizahı odaklı bir kripto para olan Dogecoin, %9.38’lik bir düşüşle 0.0676 dolara geriledi.

Kurumların ilgisi Bitcoin’e rekor üstüne rekor yaşattı

Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, pazartesi günü yaptığı açıklamada, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ve bunu ödeme olarak kabul etmeye başladığını açıkladı. Duyuru, önceki iki haftanın çoğunda 40.000 doların altına düşen Bitcoin’in 48.000 doların üzerinde rekor bir seviyeye yükselmesini sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Perşembe günü Bitcoin, BNY Mellon ve Mastercard’ın kripto paralara yönelik sıcak tavırlar sergilemesinin ardından 48.300 doların üzerinde yeni bir rekor kırdı.

Mastercard, tüccarların bu yılın sonlarından itibaren ağında belirli kripto paraları kabul etmesine izin vereceğini duyurdu. Ve Bank of New York Mellon, gelecekte müşteriler için Bitcoin çıkaracağını, tutacağını ve transfer edeceğini ilan etti.

Markets.com ticaret platformu baş piyasa analisti Neil Wilson, Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırımın hemen ardından bu gelişmelerin ralli için daha fazla enerji sağladığını söyledi.

Döviz şirketi Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam ise tüm bunların, önümüzdeki aylarda piyasalarda kripto alanını kesinlikle daha baskın bir özellik haline getireceğinin altını çizdi.

Ripple ağı son derece değişken olmasına rağmen XRP fiyatı cuma günü en büyük kazanan oldu.

XRP, şubat ayı başlarında Reddit tarafından organize edilen bir satın alma ve tutma planının ardından 0.74 dolara dokunduktan sonra yükselişler ve düşüşler yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend