Bitcoin ve Ethereum, ABD’deki Bankacılık Düzenlemelerinin Ardından Yükselişe Geçti

Dün birkaç saat içinde 5.000 Dolarlık bir düşüş yaşamasının ardından Bitcoin ve Ethereum fiyatı, ABD’deki yeni düzenlemeler sayesinde toparlanmaya başladı.

Haberin Özeti

  • ABD’deki bankacılık düzenlemeleri, kripto fiyatlarının Pazartesi günkü kayıplarını telafi etmesine yardımcı oldu.
  • Vadeli İşlem Piyasaları yükselmeye devam ediyor.
  • ABD piyasaları ise seçim hilesi iddiaları ve yeni Covid-19 kısıtlamaları sonrasında zarar görüyor.

Kripto piyasalar için inişli çıkışlı bir Pazartesi günü oldu. Bitcoin geçtiğimiz günlerde 30.000 Dolar sınırını aşmıştı ama dün birkaç saat içinde değerinden 5.000 Dolar kaybetti. Bu, lider kripto para için %33 oranında bir kayıp anlamına geliyor.

Bu kayba ek olarak, yalnızca Ocak ayında Bitcoin’in dalgalanmasının bir sonucu olarak 2 milyar Dolardan fazla değerdeki vadeli işlem sözleşmesi tasfiye edildi. Ancak dün, yeni düzenlemeler sayesinde yatırımcılar için bir umut ışığı ortaya çıkmış oldu.

OCC Açıklamaları Kripto Para Piyasalarını Harekete Geçirdi

ABD Hazine Bakanlığı’nın bankaları düzenlemekle görevli bürosu olan Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), bankaların ödemeler için stablecoin ve blockchain kullanmaları kapsamında yeşil ışık yaktı.

Haber, kripto para fiyatlarının yeniden yükselmesine neden oldu. Ethereum yaklaşık %12 arttı; Bitcoin tekrardan 30.000 Dolar’ın üzerine çıktı.

Veri sağlayıcısı Nomics’e göre, bu iyi haber, 24 saatlik hacim değerini %6.203 artırdı.

Vadeli işlem piyasalarındaki düşüşe ve artan oynaklığa rağmen, TradingView’e göre yatırımcılar arasındaki duyarlılık hala sıkı bir şekilde “satın alma” yönünde seyrediyor.

ABD Piyasaları 2016’dan Bu Yana En Kötü Başlangıcını Yaptı

Dün borsalar için de benzer bir hikaye ortaya çıktı. S&P 500, iki yeni Covid-19 kısıtlamasının ekonomileri daha da sıkıştıracağı endişesi ile düşüş kaydetti; ve 2016’dan bu yana en kötü yıl başlangıcını yaşadı.

  Madenciler, Bitcoin Boğa Koşusundan Önemli Miktarda Kâr Elde Etti

İngiltere’de ise ülke çapında yeni bir sokağa çıkma kısıtlaması kararı alındı. Birleşik Krallık aşılama programı ile ilgili ilk çıkış yapan ülke olmasına rağmen nüfusunun tamamını aşılaması 6 yıl sürecek.

Georgia Senatosu’nun ikinci tur seçimleri ve Kasım seçimlerindeki hile iddiaları da fiyatlara baskı yapıyor. Sonuç olarak, dalgalanma endeksleri yükseliyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın