2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Çökerken Bu Kripto Para %46 Oranında Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Büyük oyuncular kaybederken bazı küçükler aradan sıyrılır ve kazanır.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum gibi lider kripto paralar için oldukça kötü bir gün oluyor.
  • Ancak Coinbase’de listelenen Celo’nun yatırımcısı olmak için müthiş bir gün…

Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları oldukça kötü bir gün geçiriyor; ama Celo yatırımcısı olmak için harika bir gün…

Binance indirim kodu

Celo, Son Bir Haftada %60 Oranında Yükseldi

Coinbase’de listelenen kripto para Celo, veri sitesi CoinGecko’ya göre geçtiğimiz gün yaklaşık %46 oranında artarak 3.9 Dolar fiyatına ulaştı. Celo, geçen hafta genelinde ise %60’lık artış kaydetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu arada, Bitcoin son 24 saatte %5.6 ve geçen hafta genelinde %11 değer kaybetti. Ethereum da son 24 saatteki %3.9 ve son bir haftadaki %19.1 düşüşü ile BTC’yi takip etti.

Celo’nun yükselişine katkı sağlayan önemli faktörlerden biri ise; kripto dostu web tarayıcısı Opera’nın kripto cüzdanına Celo stablecoinlerini ve CELO’nun kendisini eklemesi olarak belirtiliyor.

Opera’nın kullanıcı sayısı Google Chrome ve Apple’ın Safari tarayıcısıyla aynı seviyelerde olmadığından bu, tek başına çok büyük bir haber gibi görünmüyor.

Celo’nun Piyasa Değeri Belirsiz

Öte yandan Celo’nun kendisinin bile ne denli büyük bir haber niteliği taşıdığı tartışılır. Çünkü kripto paranın piyasa değeri belirsiz; ancak CoinMarketCap, Celo’nun 3.2 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu düşünüyor. Öte yandan Nomics bunun 860 milyon Dolar ve CoinGecko da sadece 454 milyon Dolar olduğunu belirtiyor.

Dün, Celo Euro’ya destek ekleyen kurumsal kripto ticaret platformu Anchorage Digital de kripto paranın kullanıcıları için güzel bir haber verdi. Euro stablecoini bu haftanın başlarında KuCoin’de de listelendi. Yine dün, Andreessen Horowitz’in kripto kanadı A16z, Celo ağı için doğrulayıcı olarak Deutsche Telekom’un bir yan kuruluşu ile anlaştığını açıkladı.

İlgili Haber:  Çin - ABD Rekabeti, Kripto Para İçin Bir Fırsat Olabilir mi?

Tüm bu haberler başka bir kripto para için çok da önemli olmayabilirdi; ancak Celo’nun kendisi oldukça “küçük” bir oyuncu olunca, fiyatını hareket ettirmek için de çok büyük haberlere ihtiyaç olmuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar